[OL]4you na

Dobrodruhá: lidé a věci, co tvoří příběhy

Už dva roky dělají v Dobrodruhé dobrou věc. V malém obchodě ve Wurmově ulici prodávají originální zboží, které pomáhá a podporuje ty, kteří to potřebují. Dobrodruhá je zajímavou designovou prodejnou, kde se dají pořídit výrobky od oblečení slow fashion po dárkové kousky, jako jsou netradiční šperky, hračky, lokální potraviny včetně fair trade, dekorace a doplňky do bytu.

Dobrodruhá: lidé a věci, co tvoří příběhy

Druhá šance

Dobrodruhá, složenina z "dobra" a "druhé šance". To jsou navíc klíčové myšlenky malého obchůdku s velkým srdcem, který nedávno oslavil své druhé narozeniny. Dobrodruhá prodává desítky originálních a designových věcí s příběhem. Jedná se o produkty z druhé ruky nebo vyrobené v chráněných dílnách a firmách podporujících dobrou věc. Nejen že svou působností dávají lidem i věcem druhou šanci, ale jsou místem, které pomáhá těm, kteří to opravdu potřebují.

Kvalita a radost pod Bistrou krávou aned přijď na kafe a udělej si radost

Designový obchůdek se nachází pod známým bistrem Bistrá kráva. Zboží, které v něm najdete, vždy pomáhá - ať už finančním výtěžkem na podporu malých kreativních dílen zaměstnávajících sociálně slabé jedince, tak třeba celé planetě. Nabízené produkty jsou totiž vyráběny z recyklovaných a udržitelných materiálů. Na mnoha produktech se podílí přímo výtvarníci a designéři, kteří s dílnami spolupracují. Prodejem produktů z chráněných dílech z celé České republiky navíc vznikají pracovní příležitosti pro osoby, kteří těžko hledají uplatnění na trhu práce. „Mezi naše oblíbence patří výtvarná dílna karlovarské výtvarnice Jitky Tomanové Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni, která produkuje designový porcelán. Milujeme také recyklované obaly na knihy a jiné výrobky z nevyužitého oblečení Forewear, nebo šperky a oblečení Metráž, vyráběné ženami, ocitajících se v tíživé sociální situaci“, přibližuje Barbora Cigánková, zástupkyně ředitele Charity Olomouc, která stála u zrodu prodejny.

Současně si v Dobrodruhé můžete zakoupit originální produkty z druhé ruky. Ty jsou pečlivě vybírány, musí být kvalitní, jedinečné a unikátní. Prostě takové, které mají styl. Těm Dobrodruhá lehkými opravami vdechne nový život - jako třeba klasickým českým porcelánovým hrnečkům s květinovým motivem. Nutná výbava našich babiček je zase v kurzu! „Velmi rádi spolupracujeme také s lokálními výrobci, kteří produkují zajímavé a kvalitní zboží. Jedná se například o sirupy, džemy a pečené čaje od Lišky domácí, která pro Dobrodruhou vytváří speciální limitované edice svých výrobků,“ doplňuje Barbora Cigánková.

Dobrodruhá pomáhá lidem, lidé pomáhají Dobrodruhé

Stejně jako mnoho jiných podniků a obchodů musí i Dobrodruhá bojovat za svůj provoz, který byl nedávno kvůli opatřením uzavřen. Do prodeje proto zařadili Medvědy Dobrodruhy Záchránáře, vyrobené z recyklovaných a používaných látek, jejichž koupí podpoříte obchůdek v době krize. Jsou vybaveni speciálním látkovým pytlíčkem, který obsahuje medvědí i lidskou roušku, pár rukavic a rodný list medvídka.

 

Všichni umělci pozor, zástupci Dobrodruhé aktuálně hledají nové výtvarníky pro spolupráci!

Dobrodruhá sídlí ve Wurmově 5, otevřeno mají od pondělí do pátku od 10 do 16 hodin. Více na https://dobrodruha.cz/.

Úvodní fotografie: Vojtěch Duda.

reklama