[OL]4you na

Hurá, prázdniny!

Prázdniny. Magické slovo pro všechny školáky a tak trochu i pro jejich rodiče. Odpočinek je to jistě zasloužený pro všechny, i když my dospělí musíme často vyvinout opravdu nadpozemsky dobré organizační úsilí, abychom vyřešili tu zapeklitou otázku: kam s dětmi, pokud zrovna nemáme volno?

Hurá, prázdniny!

Když jsme malí, převažuje v nás pocit, že dva měsíce jsou nekonečné. Zážitek střídá jiný, některé dny se líně vlečou u vody, další pak překypují zábavou. Vzpomínáte, jak jsme se na prázdniny celý školní rok těšili a ony pak konečně přišly? Bylo to nádherné a jiskry v našich očích se leskly do dálky. Když povyrosteme, nekonečnost získává trochu konkrétnější rozměr. Pořád jsou ty dva měsíce nádherné, obohacující a mají punc čehosi lákavého a kouzelného, ale jejich konec je tu dřív, než bychom si možná přáli. Během vysokoškolského studia se rozplývají do mírnějšího bezčasí. Tedy pokud uděláte všechny zkoušky v termínu. O to větší je to potom šok, když se ony očekávané horké letní měsíce dostaví během prvního roku v práci. Pamatujete si na to? Já naprosto přesně. Strašně moc jsem si v tu chvíli přála ještě studovat! :) A když se vaše rodina rozroste o ty nejmenší, najednou nabývají zase úplně jiných krás…

Prázdniny ale rozhodně patří všem, tak si je udělejme hezké. Nejen kvůli dětem, ale také kvůli sobě, protože i my si zasloužíme chvíle naplňující štěstím, svobodou a dávkou magična… A navíc není občas od věci být tím rozesmátým dítětem, které skáče ve vlnách a raduje se z kopečku lahodné zmrzliny.

Krásné léto všem!

FOTO: Unsplash

reklama