[OL]4you na

Jak pečovat o pleť v zimě

V zimě je třeba věnovat pleti speciální péči. Mráz, vítr, vlhkost, střídání tepla a chladu - to všechno jsou faktory, které se na stavu naší pleti negativně podepisují. Víme, co dělat, aby vaše pleť byla zdravá a zářila i v zimě!

Jak pečovat o pleť v zimě

Ač bychom o naši pleť měli pečovat celoročně, právě v zimě je nejnamáhanější a vyžaduje speciální pozornost. Na jejím stavu se negativně podepisuje mráz, pleti nedělá dobře ani vítr, který ji vysušuje. Pokožku vyčerpávají také změny teploty způsobené přechodem z venkovního prostředí do vytopených prostor. Pleť se začíná olupovat, ztrácet elasticitu, bývá podrážděná a přesušená, postupně se navíc ztenčuje její ochranná vrstva. Rovněž jí chybí dostatek výživy, proto je i regenerace pomalejší. Zkrátka sečteno a podtrženo, zima naší pleti ani trochu nesvědčí.

Ale se vším se dá bojovat, a proto pro vás máme pár tipů, jak dostat v zimních měsících vaši pleť do formy.

Používejte krémy s vitaminy
"Vzhledem k tomu, že nízká teplota a vlhkost vzduchu, mráz i vítr pleť vysušují, v zimě obecně doporučuji hutnější krémy obohacené o vitaminy," uvádí Lenka Vidurová z Babor Beauty Spa Olomouc. Hydratujte, hydratujte, hydratujte. Vaše pleť se vám odvděčí.

Nezapomínejte na čištění pleti
"Základem krásné pleti je kvalitní a důkladné čištění. Na to nesmíme nikdy zapomínat. Ne všechny ženy (ale i muži) ví, že neskutečnou 'práci' dělá sérum, které aplikujeme vždy ráno i večer pod krém," zdůrazňuje Lenka Vidurová. 

Nechte v noci pleť nadechnout
Právě přes noc můžeme pleti dopřát potřebnou dávku péče, aby lépe regenerovala. "O ideální  péči na noc my v Baboru máme jasno: kvalitní očištění pleti, sérum, oční krém, krém. Ten může být lehký i hutnější, vždy záleží na potřebě a pocitu klientky. Ideální je 1x týdně pleť ošetřit overnight nebo jinou maskou. A protože Babor je 'mistr světa' ve výrobě ampulí, nezapomínáme minimálně 1x měsíčně na týdenní kúru ampulí," říká Vidurová.

Ochrana před sluncem je důležitá
I když se vám to na první pohled nemusí zdát jako nezbytné, vaši pleť byste i v zimě měli chránit krémem s UV filtrem. Zejména na horách bychom jej neměli vynechat. Vaše pleť vám poděkuje. A vyhnete se tak i pigmentovým skvrnám...

Další tipy pro zdravou pleť
Péče o pleť se netýká jen našeho obličeje, krku či dekoltu, před chladem a vysušováním chraňte i ruce, rty a dostatečně hydratujte své tělo také zevnitř. Dodržujte pitný režim. Doporučuje se voda a čaj, ovocné či zeleninové šťávy plné vitaminů. Vždy mějte po ruce balzám na rty. Noste rukavice a rukám věnujte náležitou péči. Samozřejostí jsou krémy na ruce a dopřejte si i zábaly, ideálně přes noc. 

A na jaké přípravky nedá dopustit Lenka Vidurová? "Aby pleť nebyla 'líná', krémy je dobré střídat. Momentálně mám v koupelně Babor Argan Cream, který mi dodá nejen lipidy, ale i hydrataci. Mezi mé favority patří také Doctor Babor Detox Vitamin Cream. Detoxikační a vitaminové krémy jsou ideální právě v zimním období," dodává závěrem.

Pečujte o svou pleť pravidelně i v zimě a nedejte tak šanci ztrátě její zářivosti a zdravého vzhledu...

reklama