[OL]4you na

Kopřivná láká na ledové sochy zvířat

I v letošním roce se návštěvníci skiareálu Kopřivná mohou těšit na nevšední zážitek. Kromě lyžování na ně totiž budou od 27. ledna čekat i ledové a sněhové sochy zvířat. Celá akce má navíc charitativní podtext.

Kopřivná láká na ledové sochy zvířat

Peníze poputují na adopci zvířat
"Od pátku 27. 1. 2023 budeme mít pro vás znovu po roce Ledovou zoo. Jak už sám název napovídá, pokračujeme ve spolupráci se Zoo Ostrava, proto je tématem ledové exhibice opět fauna. Vstupné do ledového království je dobrovolné, a kdo přispěje jakoukoli částkou do naší pokladničky (recepce hotelu, na kase ve skiarealu, v bufetu, v apres ski baru, v panorama baru), bude ho moci těšit, že přispěl na skvělou věc. Peníze totiž půjdou na adopci zvířat ze Zoo Ostrava," hlásí z oblíbeného lyžařského areálu v Jeseníkách, kam pravidelně za vynikajícími podmínkami jezdí lidé nejen z okolí a od nás z Olomouce, ale i z mnohem vzdálenějších měst a obcí.

Díky štědrosti loňských návštěvníků se pomohlo některým záchranným mezinárodním projektům a v Zoo Ostrava byl adoptován slon.

Ledová zoo
Sochy budou rozmístěny po celém areálu a ke zhlédnutí budou tak dlouho, jak jen počasí dovolí. O ledovou a sněhovou nádheru se opět postará tým zkušených řezbářů a sochařů složený z Mariána Maršálka, Filipa Lyska, Igora Kučery, Václava Lemona, Alberta Šimráka a Romana Mikuše. Tito mistři v oboru své sochařské umění předvedli již na velkolepých ledových show, jako je Ice Master na Hrebienku nebo na Ledových Pustevnách.

Třebaže se práce sochařů může zdát idylickou, za vytvořením každé sochy stojí spousta tvrdé práce. Stavební materiál tvoří 594 kostek ledu a obrovské hromady sněhu. Každá ledová kostka se musí nejprve ořezat na speciální formátovací pile, až poté míří pod ruce sochařů. Ti z několika takto opracovaných kvádrů vytvoří ledovou stěnu, přičemž jednotlivé kostky k sobě slepují pomocí vody. Až do vzniklé stěny mohou začít pilami vyřezávat tvar předem namyšlené sochy.

Přijďte si užít nevšední podívanou. Už 27. ledna od 18:00 na Kopřivné!

reklama