[OL]4you na

Moravské divadlo: Nová sezona je tady!

Se začátkem nové sezony se do Moravského divadla vrací muzikálová show, veleúspěšná bláznivá komedie a pohádkoví Pidínci.

Moravské divadlo: Nová sezona je tady!

Zářijový program je v Moravském divadle Olomouc ve znamení příjemných návratů. Na jevišti se tak během jednoho měsíce znovu objeví atraktivní taneční večer s muzikálovými hity Hvězdy tančí… a mimořádně úspěšná komedie Když se zhasne s novým hereckým obsazením. Dětské publikum pak potěší obnovená premiéra pohádkového dobrodružství Pidínci a modrý kocour.

Projekt Hvězdy tančí… v choreografii a režii Roberta Balogha vznikl v koprodukci Moravského divadla Olomouc a občanského sdružení Baletní studio při Moravském divadle Olomouc. Předpremiéra se uskutečnila vloni v červnu, po více než roce se show vrací na jeviště olomouckého divadla, aby zde v úterý 10. září v 19 hodin zažila svou premiéru. Režisér slibuje velkou taneční podívanou, která v jednom večeru spojí nejznámější muzikály všech dob. „Těšit se můžete na muzikály tzv. zlaté éry i na ty současné, zazní ukázky z takových slavných děl, jako jsou Chicago, Kabaret či Šumař na střeše,“ upozornil Balogh. Jazz Band Richarda Mlynáře doprovodí na jevišti členy baletního souboru, kteří se navíc představí v  rolích zpěváků. „Příprava byla náročná, protože na jevišti musíme zvládnout jak pohybová čísla, tak zpěv. Muzikály mám velmi ráda, takže mě těší, že si zazpívám hned tři písničky z Chicaga a tři z Kabaretu,“ uvedla Renáta Mrózková. Vedle ní předvedou své pěvecké schopnosti další členové olomouckého baletu Dita Salayová a Michal Kováč, hostem show je Renátin bratr a finalista soutěže Hlas Československa Daniel Mrózek, který mj. zazpívá píseň z filmového muzikálu Moulin Rouge. Nejbližší reprízy se uskuteční ve čtvrtek 10 října a v pondělí 21. října.

Když se zhasne

Více než půldruhého roku po premiéře ve Studiu Českého rozhlasu Olomouc neupadá divácký zájem o komedii Když se zhasne autorského dua Roman Vencl & Michaela Doleželová. Její popularita vedla k tomu, že se vedení Moravského divadla Olomouc rozhodlo přesunout ji na velké jeviště a posléze zařadit do premiérového předplatného. V pátek 13. září v 19 hodin zažije veleúspěšná komedie o tom, co způsobila jedna předmanželská smlouva, svou druhou premiéru, tentokrát s novým hereckým obsazením. Z původního zůstává Tereza Richtrová v roli Niny, nově se k ní přidají Vojtěch Lipina jako Trevor, Roman Vencl coby Artur a Vendula Fialová jako magická Imelda. „Tuto inscenaci jsem viděla čtyřikrát, pokaždé s nadšením, Klárka Klepáčková byla v roli Imeldy úžasná. A pak přišel Roman Vencl s tím, že budu Imeldu přezkušovat. Moje první reakce byla radost a hned vzápětí přišel strach, protože po tak úžasné herečce je to opravdu sousto. Nicméně jsem strach odhodila a Imeldu si užívám. Imelda totiž může naprosto všechno a to je herecká příležitost, která se nemusí opakovat,“ popsala Fialová. Pokud se diváci na druhou premiéru inscenace Když se zhasne nedostanou, mohou si zajistit vstupenky na některou z nejbližších repríz, v pátek 27. září nebo v pondělí 30. září.

Pidínci a modrý kocour

Po sedmi letech od svého prvního uvedení se na jeviště Moravského divadla Olomouc vrací inscenace Rostislava Pospíšila Pidínci a modrý kocour. Obnovená premiéra pohádky se uskuteční v neděli 22. září, a to hned ve dvou časech – v 10 a 14 hodin. Výtvarník Rostislav Pospíšil, jehož práce vystavuje například Metropolitní muzeum v New Yorku, napsal divadelní adaptaci své vlastní dětské knížky speciálně pro olomoucké divadlo a pro inscenaci rovněž navrhl scénu a kostýmy. „Když se mi nyní ozval umělecký šéf činohry Michael Tarant s tím, že by mou pohádku rád vrátil na repertoár, potěšilo mě to. Měl jsem ale obavy, abychom nedělali jen parafrází té původní inscenace. Díky novému hereckému obsazení to opravdu bude jiná inscenace. Herci si své postavy tvořili sami, měli obrovskou volnost. Musím říct, že s nimi je výborná spolupráce,“ shrnul režisér Pospíšil. V titulních rolích se představí Vendula Fialová, Lenka Kočišová, Vladimíra Včelná, Vojtěch Lipina a Jiří Nebenführ.

reklama