[OL]4you na

Šantovka ožije Svatomartinskými hody. Těšte se na vypečenou husu i lahodná vína

Cimbálová muzika, moravské víno a tradiční husy se zelím... Takový bude víkendový program v Galerii Šantovka! Hlavním lákadlem bude festival Vinaři na Šantovce, který do Olomouce přinese kouzlo vinařského světa jižní Moravy. Na akci se představí špičková butiková vinařství, vybírat můžete od svatomartinských vín přes zralá tichá vína až po tradiční sekty na způsob Champagne...

Šantovka ožije Svatomartinskými hody. Těšte se na vypečenou husu i lahodná vína

"Letos jsme vybrali vinařství s menší produkcí, která nabízejí mimořádnou kvalitu a šetrný přístup k výrobě. Například vinařství Vilavin vytváří vína pomocí unikátní gravitační technologie. Vinařství Salay zase nabízí sekty vyrobené tradiční metodou kvašení v láhvi, které snesou srovnání s francouzskými šumivými víny. Vinařství Fučík proslulo víny vyráběnými metodou sur - lie, která jsou ozdobou každé degustace. Atmosféru akce umocní cimbálová muzika Bojkovjan," prozradil pořadatel festivalu Petr Hlávka.

Nebudou chybět ani charitativní vína
Dalšími vinařstvími  budou vinařství Baláž a vinařství ZD Sedlec. Poslední jmenované darovalo 100 lahví svatomartinských vín, která ponesou speciální etiketu namalovanou dětmi z Dětského centra Ostrůvek. Výtěžek z jejich prodeje poputuje právě malým autorům originální viněty. Charitativním vínům bude požehnáno farářem v pátek v 16:00 v přízemí obchodního centra. Touto akcí se odstartuje celý festivalový víkend.

Svatomartinské hody se samozřejmě neobejdou bez dozlatova vypečené husy. Klasiku s dvěma druhy zelí, knedlíkem a bramborovými šiškami nabízí restaurace Lobster, sousední Bistro Helen doporučuje husí konfit s badyánovým zelím, dýňovým pyré, vlašskými ořechy, podzimním ovocem a jalovcovou omáčkou.

Více informací o akci najdete ZDE.

reklama