[OL]4you na

Šeřík, kapradina i hortenzie. Herbarium boutique hotel láká na snový interiér i kouzelnou zahradu

Budova jemně zasazená do zeleně soukromé zahrady, šumící Mlýnský potok, výhled na katedrálu sv. Václava, útulná zákoutí s květinami, dechberoucí kapradinový strop v interiéru a pokoje doslova vonící lučním kvítím. To vše okořeněné perfektním designem, propracovaným do posledního detailu, prvotřídními materiály, a podtržené velmi příjemnou atmosférou a přátelským přístupem. Herbarium je zkrátka hotel, v němž se budete cítit přímo božsky…

Šeřík, kapradina i hortenzie. Herbarium boutique hotel láká na snový interiér i kouzelnou zahradu

Herbarium boutique hotel vznikl v původně neudržované zahrádkářské osadě na konci Dobrovského ulice. Majitelka Alena Šišmová zde měla se svým manželem Vladimírem dům s okrasnou zahrádkou, o niž s láskou pečovala, a přišlo jí líto, jak je okolní prostor zanedbaný.  A možná i proto ji napadlo přijít s něčím, co by sloužilo lidem. Rozhodla se zrealizovat svůj dávný sen o provozování designového hotelu, jenž by nabízel potěchu tělu i duši. Jak už to bývá, cesta ke splněnému snu nebyla jednoduchá, navíc Alena neponechala nic náhodě a při podnikání ještě studovala vysokou hotelovou školu. Studium nejen že úspěšně dokončila, ale také se jí během něj podařilo vybudovat jedinečný hotel, který najdete kousek od centra, a přitom v zelené oáze klidu hned na břehu Mlýnského potoka.

"Koncepce boutique hotelu je mi velmi blízká svým osobitým kouzlem místa a individualitou a kvalitou poskytovaných služeb. Odjakživa miluji všechny rostliny, květiny a péči o zahradu. Chtěla jsem být zahradnicí nebo průvodkyní v rozáriu či botanické zahradě. Založením jsem umělecká duše, která vyhledává krásno, umělecká díla a design, i zde však zůstalo vždy pouze u volnočasového koníčku a osobního nadšení. Vybudovat vlastní boutique hotel plný přírodních materiálů, rostlin, designu a umění je tak spojením všeho, co mě tvoří a co mám ráda," líčí nadšeně Alena Šišmová.

Souznění s přírodou a květinami se odráží nejen v názvu Herbarium, ale rovněž v designu samotném. "Interiér si majitelka navrhovala společně s dcerou Alenou Hellerovou, která je designérkou. Jak již zmínila, miluje květiny a přírodu, záměrem tedy bylo vytvořit takové místo, kde by se vše propojovalo, aby příroda zvenku doslova 'vtrhla' i dovnitř. Proto také květiny, které najdete v zahradě, uvidíte i u nás v hotelu," prozrazuje sympatická marketingová manažerka Eva Šišmová, jež je zároveň snachou majitelky.

Na první pohled vás v Herbariu upoutá kapradinový strop, jenž je dominantou přízemí. "Je opravdu unikátní a považujeme jej za naši chloubu. Majitelka s dcerou Alenou si dávaly záležet na každém detailu, navštěvovaly veletrhy v Paříži, v Miláně, kde se nakonec inspirovaly. Stavbu a design však realizovaly s pomocí českých dodavatelů a firem. Pokrýt kapradinami celý strop bylo technicky náročnější, ale atmosféra, jakou hostům nabízí, je jedinečná," usmívá se Eva. A z jejích slov a způsobu, jakým o hotelu hovoří, je zřejmé, že exteriér se spoustou zeleně a květin i propracovaný a neotřelý interiér nejsou jediným důvodem, proč si z pobytu v Herbariu odnesete nezapomenutelný zážitek. "Je pravda, že tu máme výborný tým lidí a o naše hosty pečujeme s láskou. Snažíme se jim splnit vše, co jim vidíme na očích," potvrzuje Eva takřka rodinný a vstřícný přístup, který je, mimo jiné, charakterizuje.

V současné době disponuje Herbarium šesti exkluzivně zařízenými pokoji inspirovanými lučními květinami. Hosté tak mohou ulehnout v luxusní posteli obklopeni šeříkem, hortenzií, kapradinou, pivoňkou, vlčím mákem a jasmínem. Pokoje jsou dvoulůžkové, velmi prostorné, tři z nich mohou mít přistýlku. A výhled do zahrady a na Mlýnský potok jen podtrhne celkový dojem.

Pro hosty jsou připravovány bohaté bufetové snídaně, které si mohou vychutnávat jak s kapradinami nad hlavou v restauraci, tak na terase nebo v zahradě, a to po celé dopoledne. "Zakládáme si na kvalitě surovin, používáme regionální a farmářské produkty od místních farmářů a dodavatelů," říká Eva Šišmová. Snídani si zde může dopřát každý, avšak po předchozí objednávce. A to platí i o pikniku, brunchi, soukromém opékání či grilování.

A jestli jste vždy toužili po svatbě na neotřelém místě, pak jste tady vskutku dobře. Svatby v Herbariu mají kouzlo, styl i notnou dávku romantiky. Spolehnout se lze nejen na perfektní organizaci v neopakovatelném prostředí, ale také na výtečný catering. "I tady se samozřejmě snažíme držet kvalitu hodně nahoře – spolupracujeme například s restaurací Lobster a michelinským šéfkuchařem Romanem Paulusem, problémem však není, když si svatebčané chtějí zajistit vlastní catering. I v takovém případě však vše konzultujeme, protože z nastavené laťky nechceme slevit," vysvětluje Eva. Herbarium je rovněž ideálním místem pro soukromé oslavy, firemní akce nebo konference.

A jaké jsou plány do budoucna? "Rádi bychom nejprve do nejmenšího detailu vyladili všechny služby, které momentálně nabízíme, to je prioritou," říká skromně marketingová manažerka, a pak se zasní: "Potom bychom tu chtěli mít kavárničku a bar, v plánu jsou také čtyři exkluzivní pokoje v druhém patře hotelu. Ještě nechci prozrazovat, v jakém duchu, ale určitě se bude na co těšit," vyjmenovává, zatímco nám za zády šumí Mlýnský potok a na staré vrbě cvrlikají ptáci. A i tento prostor nabízí zajímavé možnosti. "Za zahradou jednou vyroste městský park a my bychom tu toužili mít malé molo a lodičky, které bychom našim hostům mohli půjčovat. Ale to je hudba budoucnosti," uzavírá s jiskrou v oku Eva Šišmová.

Když se řekne místo s atmosférou, odteď si představíte Herbarium. Bez nadsázky. Pokud lze i v tomto případě hovořit o párování, tak konstatujeme, že design a příroda se tu snoubí dokonale. A jedna rada na závěr: Herbarium musíte zažít na vlastní kůži. Tahle oáza v centru města si právem říká o velkou pozornost.

FOTO: Herbarium boutique hotel

reklama