10 let: Václava Havla v sobotu připomenou besedy, videorozhovory, průvod i koncert

Už tuto sobotu to bude deset let, co zemřel dramatik, esejista, disident a první prezident České republiky Václav Havel. Při této příležitosti se uskuteční vzpomínkový projekt s názvem 10 let bez V. H., který se odehraje v Kině Lucerna, pasáži Paláce Lucerna, Lucerna Music Baru či v klubu Rock Café. Nebude chybět tradiční průvod Srdce na Hrad či speciální videoprojekt. Na Facebooku [OL]4you budete moci živě sledovat besedu se zajímavými hosty i večerní koncert.

Redakce [OL]4you

Při příležitosti 10. výročí úmrtí prvního prezidenta ČR Václava Havla se v sobotu v rámci projektu 10 let bez V. H. uskuteční nejen v centru Prahy řada vzpomínkových akcí. Veřejnost si někdejšího prezidenta bude moci připomenout navštívením besed, kina, výstavy fotografií, koncertu, bude se moci zúčastnit vzpomínkového průvodu či na sociálních sítích a ve vysílání některých tuzemských televizí zhlédnout videorozhovory s kolegy a přáteli Václava Havla.

"Tento vzpomínkový projekt jsem se rozhodl uspořádat, protože si pana prezidenta Havla vážím a považuji za důležité si nejen jeho osobu, ale také jeho hodnoty a nadčasové názory připomínat. Velmi si vážím toho, že se do projektu zapojilo mnoho českých i zahraničních osobností a že díky laskavosti a podpoře partnerů, provozovatelů jednotlivých prostorů, účinkujících, techniků i dobrovolníků se může celý program uspořádat bez vstupného," říká producent Robin Suchánek. Do projektu se zapojilo více než 70 českých i zahraničních osobností a spolupracují na něm asi čtyři desítky lidí. "Nejnáročnější ze všech těch akcí byl videoprojekt, který jsme točili se čtyřmi kameramany. Protože mají všichni závazky, kvůli kterým se projektu nemohl ani jeden z nich věnovat naplno, musel jsem natáčení na každý den naplánovat s někým jiným. Jana Plavec, Tomáš Kozel, Jakub Bartoš i Ray Baseley to však zvládli na výbornou! Denně jsme stihli natočit i šest rozhovorů, a tak mohl vzniknout unikátní materiál rozhovorů s více než 39 osobnostmi," prozrazuje Suchánek a s úsměvem dodává: "Tento videoprojekt byl však náročný ještě z jednoho důvodu. S kamarádem Jakubem Blokšem, který se postaral o střih, animace a postprodukci rozhovorů, jsme v neděli společně dokončovali finální videa, když nás ve večerních hodinách během práce přišla překvapit s klidným výrazem ve tváři jeho těhotná manželka informací, že se právě rozhodl přijít na tento svět nový človíček. Kromě střihu videí jsme si tedy 'střihli' i cestu do porodnice!"

Hlavní fotografii Václava Havla, která se používá ve všech grafických vizuálech tohoto vzpomínkového projektu, poskytl fotograf a zakladatel Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk. Logo a kompletní design projektu 10 let bez V. H. navrhl a vytvořil výtvarník a grafik Pavel Šťastný. "Když jsem byl osloven, abych se podílel na tomto projektu, neváhal jsem ani minutu. Považuji za důležité, obzvláště v dnešní době, si osobnost Václava Havla připomínat, a tak jsem rád, že mohu tomuto projektu pomoci," říká výtvarník Pavel Šťastný, autor loga Občanského fóra či plakátu k prvním svobodným volbám s portrétem V. H.

Projekt 10 let bez V. H. se koná za podpory hlavního města Prahy, vstupné na všechny akce v rámci tohoto projektu je zdarma. Kompletní program naleznete ZDE.

Na Facebooku [OL]4you budete moci živě sledovat besedu, která proběhne od 16:00 v Rock Café (hosté: Pavel Fischer, Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček, Petruška Šustrová), a koncert, jenž odstartuje v 19:00 v Lucerna Music Baru (vystoupí například Ivan Hlas Trio, Jiří Dědeček, Už jsme doma, Beata Hlavenková, Lenka Nová, Dáša Zázvůrková, Michal Hrůza s kapelou, Poetika, Juraj Hnilica, Michal Horák, Mário Bihári, Jaroslav Hutka, Varhan Orchestrovič Bauer, James Harries, Anatol Svahilec & Tukan, Tomáš Sedláček, Šimon Pánek, Jan Hřebejk a další).

FOTO: Roman Vaněk; DESIGN: Pavel Šťastný

#akce

reklama

esmedia - vývoj a marketing
Další články