3D kreslete, modelujte, gravírujte, vrtejte, pájejte. (Nejen) děti budou nadšené!

Hledáte originální dárek pro domácího kutila, kreativního potomka nebo nadšence do moderních technologií? Právě na ně myslí všestranná 3D pera a multitooly od české firmy 3Dsimo. Potěší všechny malé vynálezce i nadšence do DIY projektů a elegantně vyřeší nejedno dilema při výběru vhodného vánočního dárku.

Hana Došlová

Všechny výrobky 3Dsimo vznikají v české dílně a na první místo kladou všestrannost a jednoduchost použití. I díky tomu si získaly ohlas zákazníků po celém světě. 3D pera pomáhají dětem rozvíjet kreativitu, jemnou motoriku a představivost, dospělí zase ocení multifunkční nástroje do ruky, se kterými lze umělecky tvořit i opravovat.


3D pero Basic 2
Zamilovaly se vaše děti do 3D tisku? Podpořte jejich nadšení 3D perem Basic 2. Pero bylo navrženo speciálně pro děti, které si s ním užijí spoustu zábavy a zároveň rozvinou svou představivost a kreativní myšlení. S perem mohou kreslit ve 3D, modelovat, vymýšlet vlastní výtvory nebo využít některý ze stovky dostupných projektů.

Balení obsahuje lehké a ergonomické pero, knihu inspirací a 48 kusů filamentů – plastových strun představujících náplň do pera, které jsou dostupné v 25 barevných variantách. Velkou výhodou je odolná baterie, která na jedno nabití vydrží 4 hodiny aktivní práce a děti tak nemusí pracovat s nástrojem zapojeným do zásuvky. 3D pero pak svým maximálně ergonomickým tvarem padne do ručky žáka druhé třídy i 30letého nadšence do 3D tisku. Balení rovněž obsahuje e-book s dalšími nápady na tvorbu a o případnou další inspiraci se postará komunita sdružující se právě kolem produktů od společnosti 3Dsimo. Ta se soustředí nejčastěji na YouTube a Instagramu, kde sdílí různé videonávody, obrázky a šablony výtvorů majitelů per z celého světa.

V začátcích jako předloha k práci poslouží přiložená kniha inspirací, která obsahuje přesné návody na výrobu 24 projektů. Děti v ní najdou nápady, jak vyrobit jednoduché ozdoby na skleničky nebo na sponky, sestavit si kostru dinosaura nebo zkonstruovat model raketoplánu. Komunita 3Dsimo pak nabízí stovky dalších projektů v široké škále obtížnosti. Inspiraci zde najde jak školák, který chce prostorově nakreslit svého oblíbeného superhrdinu nebo vyrobit netradiční formičky na vánoční cukroví, tak umělec, který pracuje na návrhu originálních plastik nebo šperků.

Basic 2 je 3D perem opravdu pro každého. Umí prostorově kreslit stejně dobře jako “dospělácká” pera a díky bezpečné teplotě, která nikdy nepřesáhne 65°C, je zcela nemožné se o něj popálit. Struny, jejichž nahřátím je umožněno prostorové kreslení, jsou vyrobeny z polykaprolaktonu (PCL), což je materiál, který není toxický, a tak nikterak neškodí zdraví. Materiál PCL navíc podléhá přirozenému rozkladu, a proto šetří i naši planetu.

K dispozici je také speciální vánoční Velká sada, která navíc obsahuje 5x více filamentů, než základní balení a silikonovou podložku, která je skvělým pomocníkem hlavně pro začátečníky při práci s 3d perem.  Velkou sadu Basic 2 můžete zakoupit na e-shopu 3Dsimo nebo u významných internetových prodejců již od 1 799 Kč.

Na to, jak 3D pero Basic 2 funguje, se můžete podívat zde.
 
Všestranný nástroj Multipro

Máte doma kutila nebo nadšence do DIY projektů? Udělejte mu radost v podobě originálního a užitečného dárku, multitoolu 3Dsimo Multipro. Všestranný nástroj v sobě spojuje hned sedm funkcí – můžete s ním pájet, vypalovat, řezat, gravírovat, brousit, vrtat i šroubovat. Vše zařídí variabilní výměnné nástavce, které lze měnit podle aktuální potřeby.

Díky širokým možnostem použití a kompaktním rozměrům multitool ušetří místo, které by doma zabíraly větší nástroje. Poslouží i k drobným opravám nábytku, broušení povrchů nebo sestavení elektronických komponentů. Multipro ale ocení nejen domácí kutilové. Bez problémů s ním mohou pracovat také starší děti, které si snadno prostorově nakreslí svou oblíbenou filmovou postavu nebo vyrobí model letadla. V neposlední řadě multitool využívají také umělci a designéři. Lze s ním totiž navrhovat originální oblečení či doplňky, vypalovat do kůže nebo gravírovat do skla.

Sada 3Dsimo MultiPro 4in1 ve své základní výbavě obsahuje multitool vážící pouhých 70 gramů s LCD displejem pro jednodušší ovládání a čtyřmi vyměnitelnými nástavci: perem pro 3D kreslení, pilkou, pájkou a nástavcem pro vypalování do dřeva či kůže. Pro maximální využití nástroje je možno jej upgradovat na MultiPro 7in1, a to přikoupením dalších nástavců – přímočaré pily, šroubováku a vrtáku. K dispozici je navíc aplikace, která majiteli dovolí MultiPro i v budoucnu aktualizovat jednoduchým updatem firmwaru a používat nové nástavce, které firma vyvíjí. S trochou nadsázky se tak jedná o nástroj, který nikdy nezestárne. 

Sadu můžete zakoupit na e-shopu 3Dsimo nebo významných internetových prodejců již od 2669 Kč.
Názorné představení Multipro najdete zde.

Více informacích najdete na webu https://3dsimo.com/cz.

#vánoce

reklama

pearl-design
Další články