[OL]4you na

7 knih pro osobní rozvoj, které musíte mít

Podzim je tady a s ním i sezona huňatých dek, bylinkových čajů, pálení svíček a dlouhých večerů s knihou v ruce. V redakci jsme pro vás vybrali sedm knih z oblasti osobního rozvoje, které by si měl přečíst každý, kdo potřebuje nakopnout nebo načerpat inspiraci a motivaci.

7 knih pro osobní rozvoj, které musíte mít

Paulo Coelho – Alchymista

Nejznámější myšlenkou této knihy je věta: „Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil.“ Příběh mladého pastýře ukazuje, že cokoliv, co si člověk zamane, je možné dosáhnout. Nesmíme však zapomenout, že je vždy zapotřebí dávka odvahy, ochota vystoupit ze své komfortní zóny, jít si cílevědomě za svým snem a v neposlední řadě nenechat se odradit po prvním neúspěchu.

Antoine de Saint-Exupéry – Malý princ

Tenoučká pohádková kniha, která v sobě skrývá mnoho moudrosti. Opuštěný letec, kterému havarovalo letadlo, se v poušti setkává s Malým princem. Témata jejich hovorů jsou různorodá – povídají si o dobru a zlu, o přátelství, o pravém štěstí... Skrze tento rozhovor si mnozí z nás mohou uvědomit, že peníze, moc či sláva, nejsou nutně zdrojem štěstí v životě člověka.

Louise Hay – Miluj svůj život

Kniha, podle které byl natočený stejnojmenný film. Louise Hay byla celosvětově známá svým pozitivním myšlením. Sama se výlečila z rakoviny a své know-how předávala dál statisícům lidí. Hlavní myšlenkou je poznání, že limity máme pouze v našich hlavách. Stačí otevřít mysl, uvěřit v sílu myšlenky a váš život se otočí o stoosmdesát stupňů.

Don Miguel Ruiz – Čtyři dohody

Nehřeš slovem. Neber si nic osobně. Nevytvářej si domněnky. Dělej vše, jak nejlépe dovedeš. Čtyři dohody vycházející z toltécké moudrosti ukazují, jak přistupovat ke každodenním situacím bez zbytečného stresu a nedorozumění. Díky novým vzorcům chování se váš život promění v prožitek opravdového štěstí a lásky.

Petr Ludwig – Konec prokrastinace

Prokrastinace neboli chorobné odkládání úkolů „na potom“. U nás v redakci tuhle nemoc všichni důvěrně známe – obzvlášť před uzávěrkou. Kniha nabízí návod, jak s prokrastinací bojovat, jak využít svůj čas efektivně a prožít život naplno.

Robert T. Kiyosaki – Bohatý táta, chudý táta

Kniha, kterou by si měli přečíst všichni, kteří chtějí začít podnikat nebo se stát finančně nezávislými. Kniha nabízí jedinečný náhled na to, jak tvořit bohatství.

Timothy Ferris – Čtyřhodinový pracovní týden

Nemá smysl čekat až do důchodu na to, abyste dělali to, co chcete. Ten čas je totiž právě teď. Nechce se vám trávit mládí v práci a raději byste cestovali nebo si užívali čas s rodinou? Timothy Ferris vám v tomto světovém bestselleru ukáže, že se nejedná pouze o lacinou iluzi, ale že toho můžete snadno dosáhnout. 

reklama