8 stručných, zato pozitivních zpráv

Nevím jak vám, ale nám v redakci jde hlava kolem ze slova "koronavirus", "lockdown" nebo "záplavy". Sepsali jsme proto pár velmi stručných, ale pozitivních zpráv, které vám můžou udělat o cosi hezčí den.

Veronika Jínová

1. V Olomoucké zoo se narodili malí klokani

I přes to, že je ZOO Olomouc stále zavřená, přináší pár pozitivních zpráv. Mezi ně patří narození dalších mláďat klokanů. Klokánci obývají olomouckou zoologickou zahradu již od roku 1997 a jejich chovatelé rozhodně nesmutní nad jejich nízkým odchovem. Za tento rok se v zoo narodil největší počet mláďat, které spokojeně rostou v klokaním vaku.

2. Za 63 dní si rozbalíme dárky pod vánočním stromečkem

Všechni milovníci Vánoc, radujte se! Už za 64 dní vás čeká vánočka, cukroví, vaječný likér, Popelka a Tři bratři. A co teprve mandarinky! Pokud cítíte, že by se váš byt měl začít pomalu odívat do vánočních světýlek a ozdob, klidně do toho pojďte a navoďte si vánoční atmosféru už v listopadu!

3. Síť 4G na měsíci

Spolupráce NASA a Nokie přináší další technologický pokrok. Na měsíci bude 4G připojení! Toto vylepšení pomůže posádce na měsíci zasílat videa v lepší kvalitě nebo navigovat vesmírná tělesa. 

4. Olomoucký kostel sv. Mořice září bělostí

Fasáda jedné z olomouckých historických dominant kostel sv. Mořice je téměř dokončena. Udělejte si podzimní procházku olomouckým centrem a připomeňte si krásy olomouckých památek včetně kostela sv. Mořice. A dokonce k němu poměrně pohodlně projdete po ulici 8. května!

5. Jižní Morava v záplavě housenek

Vědci z Akademie věd ČR zjistili, že v lesích mírného podnebního pásu, tedy i v lužních lesích na Jižní Moravě, žije o mnoho více housenek, než v pralesích ostrova Nové Giuney. Takový výzkum vědcům trval ohromných čtrnáct let (!).

6. Na nákup pouze s vlastní dlaní

Americký internetový obchod Amazon.com přišel s revoluční technologickou novinkou s názvem Amazon One. Jedná se o první zařízení, které provede platbu po přiložení vlastní dlaně na skener. Jak to celé funguje? Otisk vaší dlaně je spárovaný s vaší kreditní kartou. Takže příjdete do obchodu, přiložíte dlaň a odcházíte. Nazdar bazar.

7. Výplň okna? Dřevo!

Určitě to znáte - je leden a přes skleněné výplně vychází silný chlad do celé místnosti. S tím je konec! Američtí vědci z univerzit v Coloradu a Marylandu vynalezli tranparentní dřevěný materiál, který odpovídá kvalitám běžného skla. Nejen že je dřevěný materiál levnější, je také mnohem ekologičtější a přibližně pěkrát tepelně účinější, než sklo.

8. Růžoví delfíni

K pobřeží Honkongu se díky koronavirové epidemii začínají vracet vzácní růžoví delfíni. Děje se tak z důvodu zpomalení provozu trajektů a pohybu rybářských lodí na moři.

#zábava

reklama

Další články