Bezpečná cesta do školy se přesunuje!

Tradiční rodinná akce Bezpečná cesta do školy, která se měla konat 17. září, se kvůli nepřízni počasí posunuje na příští neděli – 24. září 2017. Olomoucký park nabídne již pojedenácté nabitý program i oblíbený veletrh volnočasových aktivit, který začne ve 13.00 hodin u pavilonu H.

Redakce [OL]4you

Akci Bezpečná cesta do školy pořádá Nadace Bezepečná Olomouc a loni se jí zúčastnilo na 3 tisíce lidí. Pro rodiče s dětmi jsou připraveny hry, soutěže, vystoupení v podání různých zájmovách kroužků a mnoho dalších poučných zážitků. Policisté, hasiči i záchranáři (zkrátka zástupci složek záchranného integrovaného systému) představí návštěvníkům svou často až napínavou a nebezpečnou práci: „Chybět nebude prohlídka hasičské cisterny, sanitky nebo policejních vozů. To běžný člověk jen tak neuvidí a my jsme rádi, že můžeme názorně ukázat, co obnáší práce lidí, kteří zachraňují životy,“ uvedl za organizátory akce Josef Kaštil.

Těšit se můžete ale i na čtyřnohé pomocníky, které na Floru přiveze Český kynologický svaz a ukážou všem přítomným dokonalou poslušnost. Seskok padákem předvedou paragáni z Hanáckého paraklubu a zástupci zdravotnické školy vysvětlí základy první pomoci. Součástí akce je také Veletrh volnočasových aktivit, který dětem i rodičům představí zájmové kroužky, které mohou v Olomouci absolvovat.

Bezpečná cesta do školy se zařadila mezi pravidelné oblíbené rodinné akce v Olomouci, na kterých byste neměli chybět. „Cílem je naučit děti všímat si okolí, vnímat dopravní prostředí a orientovat se v něm, vytvořit správné návyky při pohybu na silnicích a v dopravě, seznámit je s možným nebezpečím a rizikovými oblastmi a vést je k opatrnosti. Výsledkem toho všeho by mělo být výrazné snížení počtu dopravních nehod s účastí dětí. Právě proto doslala akce s jedenáctiletou tradicí název Bezpečná cesta do školy,“ vysvětluje Ivan Langer, předseda správní rady Nadace.

Více info najdete na webu.

#bezpečná olomouc #akce #děti #program

reklama

Business ples
Další články