Bratři Ebenové & Robert Křesťan a Druhá tráva – to je vzácné setkání v Olomouci

Na pódiu kongresového sálu hotelu NH Collection Olomouc Congress se v úterý 19. prosince 2017 potkají dvě výjimečné formace: Bratři Ebenové s kapelou a Robert Křesťan s Druhou trávou.

Redakce [OL]4you

Spojení bratrů Ebenů a Roberta Křesťana s Druhou trávou potěšilo své příznivce již letos v únoru v Janáčkově divadle v Brně, kde vystoupení vyvrcholilo bouřlivým aplausem. Se svou doprovodnou kapelou budou Marek, Kryštof a David Ebenovi servírovat přesně to, čím jsou proslavení: sofistikovaný folk s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními hříčkami.  Spolu s nimi vystoupí skupina Druhá tráva se svým frontmanem Robertem Křesťanem – ti oslavili loni 25 let existence a již od svého vzniku náleží ke špičce české folk & country scény. Během večera nabídne ve svém představení mix více stylů, i když mají nálepku  bluegrassové kapely. 

O bratrech Ebenových (synech skladatele Petra Ebena a synovcích Ilji Hurníka) se vlastně nedá říct, že by patřili do nějakého hudebního proudu. Ojedinělý ebenovský sound tvořený spojením Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonuje obohacen dalšími nástroji. Když Ebeni vstupovali koncem sedmdesátých let na scénu, v jejich hudbě se proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. První album Malé písně do tmy vyšlo v roce 1984, další titul Tichá domácnost vznikl o jedenáct let později – v roce 1995 – spolu s Karlem Plíhalem, Zdeňkem Vřešťálem, Ivou Bittovou a dalšími. Dalších sedm let pak posluchači čekali na album Já na tom dělám – to navázalo na předchozí album jak poetikou, tak i obsazením hostů, mezi kterými byl i Jiří Schmitzer. V roce 2008 vyšlo zatím poslední album Chlebíčky

V úterý 19. prosince 2017 si budete moci v olomouckém NH Collection Olomouc Congress hotelu vychutnat večer plný jemné ironie, svižného slovníku a neotřelých rýmů, který si získal publikum napříč hudebními žánry. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketpro. Více informací najdete na webu.

#koncert #bratři ebenové #marek eben #robert křesťan #druhá tráva #kapela #osobnosti #nh collection olomouc congress #nh hotel

reklama

Golf Resort Olomouc
Další články