Cestování bez bariér: Tomáš Helísek putuje po republice a fotí naše skvosty

Kutná Hora, Kolín, Pardubice, ale také Kroměříž, Čechy pod Kosířem, Ostrava, Olomouc... To a další mnohá města na mapě České republiky jsou po celé prázdniny v hledáčku fotografa Tomáše Helíska, jenž dokumentuje zajímavá místa v rámci projektu Cestování bez bariér.

Zuzana Doleželová

Tomáše Helíska zná v Olomouci snad každý. Tenhle sympaťák na vozíčku, kterého potkáte takřka vždy s foťákem na krku, nejenže pracuje pro TyfloCentrum Olomouc, kde pomáhá potřebným, ale ve volném čase se, kromě jiného, věnuje fotografování zajímavých míst či událostí. Jeho snímky jsou silné tím, že jsou zkrátka odlišné. Má jiný pohled na svět, daří se mu zachytit atmosféru z jiného úhlu, než na který jsme zvyklí. Má za sebou několik velmi úspěšných výstav, jeho fotografie též zdobí nejednu domácnost či kancelář. Nyní se ve spolupráci s portálem Kudy z nudy, českýmslovenským zastoupením Czech Tourism vydává po krásách naší republiky, aby mohl zdokumentovat turistická místa vhodná i pro vozíčkáře.

Během fototoulek navštívil nebo ještě navštíví Kolín, Kutnou Horu, Pardubicko, Kroměřížsko, Olomouc, Brno, ale například i Ostravu. "Tento projekt mě nadchl. Vůbec jsem netušil, kolik nádherných koutů naše republika skýtá. Zatím mi opravdu učarovala Kutná Hora a Pardubicko - co se památek i gastronomie týče. A zjistil jsem, že i na Olomoucku jsou neskutečně zajímavá místa, kde jsem třeba ještě nikdy nebyl," usmívá se Tomáš Helísek, kterého během putování doprovází rodina.

Zatím můžete jeho pouť po republice sledovat na Facebooku nebo na Instagramu. A pokud patříte mezi fanoušky jeho tvorby, pak vězte, že vyvrcholením celého projektu bude výstava, která odstartuje na Slovensku v roce 2022.

FOTO: archiv Tomáše Helíska

#cestování

reklama

esmedia - vývoj a marketing
Další články