Dizajntrh 2016

Na konci listopadu 2016 se naplno otevřely prostory Pevnosti poznání v areálu Korunní pevnůstky a poskytly útočiště více než 60 tvůrcům a umělcům. Bylo zde možné prozkoumat řadu vyšperkovaných módních kousků i šik užitečných předmětů. V rámci akce probíhaly také workshopy – návštěvníci si tak snadno mohli otestovat vlastní zručnost.

Nel Foberová

Dizajntrh dal prostor a příležitost mladým začínajícím umělcům a hlavní roli si zahrál klasický „střízlivý“ design. K vidění však byly také neotřepané, ulítlé a bláznivé kousky. Nás v redakci zaujal třeba mladý šperkařský pár tvořící pod uměleckou značkou Jsem – ti se rozhodli vytvářet šperky pomocí efektů 3D tiskárny. Na krk si můžete pověsit obláček, jelínky nebo třeba žárovičky.

Velká fronta se tvořila také u stánku s kabelkami Teabag, které vyrábí mladá autorka Petra Zimmermannová. Při samotném procesu se nechala inspirovat tradičním balením čajů. Nejvíc nás ale nadchla ručně dělaná přírodní kosmetika Caltha se svými deodoranty bez aluminia, kterou na Dizajntrhu představila Michaela Vaněčková.

Nechyběly ani raw dobroty z oříšků, sušeného ovoce, vloček, carobu či máku a především bez cukru, které nabízela firma Bezcukrovinky. Více informací najdete na www.dizajntrh.cz

#dizajntrh #nákupy #design

reklama

Business ples
Další články