[OL]4you na

EMPOLAS pomáhá lidem ke zdraví už devátým rokem. Naše práce má smysl, tvrdí majitel Martin Polášek

Když se řekne farmaceutická společnost, zdravotnické potřeby nebo přípravky na hojení ran, málokoho by napadlo zamýšlet se nad tím, jaký příběh si konkrétní produkt od konkrétní firmy nese. V případě olomoucké společnosti EMPOLAS je to přitom příběh velmi zajímavý. I přes poněkud netradiční start – málokdo začíná podnikání úrazem, mu nechybí životaschopná myšlenka, vize i nadšení. To vše je orámováno kvalitou každodenní práce, touhou neustále růst a skvělým týmem. A ve středu dění stojí dobrý úmysl – EMPOLAS se totiž zaměřuje na to, jak lidem zlepšit kvalitu života. Kromě širokého množství zdravotnických pomůcek přináší na český a slovenský trh inovativní a moderní švýcarské a italské přípravky pro hojení ran a zánětů na kůži i na sliznici, a to i v těch případech, kdy se léčba dlouhodobě nedaří...

EMPOLAS pomáhá lidem ke zdraví už devátým rokem. Naše práce má smysl, tvrdí majitel Martin Polášek

"Vždycky jsem věděl, že chci mít svoji vlastní firmu, ale chyběl mi produkt," usmívá se Martin Polášek, jenž se dlouhé roky věnoval veslování na reprezentační úrovni. Vystudoval fyzioterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci, působil v několika farmaceutických korporátních firmách, v nichž postupně od obchodního zástupce prošel řadou vyšších vedoucích pozic. Jeho posledním působištěm byla společnost Baxter ve slovinské Lublani, kde jako generální ředitel měl na starosti celou východní Evropu. "Před prací jsem chodil běhat. Jednou jsem skočil na velký kámen a rozsekl si holeň až na kost. V tamní nemocnici mi to zašíval nějaký medik a po několika dnech mi rána začala hnisat. V jiné nemocnici mi to otevřeli, vyjmuli mi z rány kamínky a infekci začali hojit pomocí přípravku ActiMaris. To je švýcarský roztok a gel na bázi aktivního singletového kyslíku, ionizované vody a mořské soli, jenž výrazně urychluje hojení ran a sliznic, snižuje zánět, otok a ničí mikroby. A ta léčba byla rychlá a úspěšná. Infekce zmizela, rána se zahojila, jizva byla minimální. Měl jsem tedy svůj přípravek," líčí Martin Polášek. Švýcarskou společnost vyrábějící ActiMaris kontaktoval a získal výhradní zastoupení pro Česko a Slovensko. Tehdy se psal rok 2014. "Skončil jsem na vysoké pozici a začal jsem od píky, respektive od první krabičky pro Fakultní nemocnici Olomouc. Prvním odběratelem byla hemato-onkologická klinika," vzpomíná Martin Polášek.

Kolegyně z týmu EMPOLAS - chirurgická konference

Od nešťastného pádu k úspěšné firmě

Na začátku společnosti EMPOLAS tedy stála sportovní nehoda. Po vstupu na trh v roce 2015 panovaly počáteční obavy, zda to byl krok správným směrem, Martin Polášek však svému snu věřil. "Když máte dobrý produkt a žene vás dopředu touha pomáhat lidem, tak se to prostě musí podařit," tvrdí. Jeho slova dokládá skutečnost, že firma od svého založení neustále roste a posouvá se. "Na začátku jsem byl sám, teď je nás téměř třicet. Máme skvělý tým lidí, na což jsem pyšný. Dokážeme makat, ale také se bavit. A táhneme za jeden provaz, máme totiž společný cíl. Snažíme se být společností pro-zákaznickou, moderní, jež se vyvíjí, sledujeme aktuální trendy, rozšiřujeme naši nabídku, chystáme další a další projekty…" vyjmenovává Martin Polášek. A proč název EMPOLAS? Jako veslař měl přezdívku Polas. Odtud tedy pochází druhá část názvu. Tu první majitel interpretuje jako iniciálu křestního jména, ale vidí tam i hlubší smysl: "E je něco víc. Efektivní, epické, energické... Energie je ta přidaná hodnota, která nás posouvá dál."  

Prodejna zdravotnických potřeb Přerov

EMPOLAS a hlavní produkty

EMPOLAS se zaměřuje na hojení ran a zánětů na kůži i na sliznici u všech věkových kategorií – od dětí až po seniory. Vlajkovou lodí je již zmíněný švýcarský ActiMaris v různých koncentracích a v různých aplikačních formách. Jedná se o čistě přírodní přípravek, který mohou používat i děti od prvního dne narození. Prodává se sprej do nosu, sprej do úst, roztok Sensitiv, roztok Forte a nejžádanějším produktem je ActiMaris gel, jenž by podle Poláška neměl chybět v žádné lékárničce. Byl vyvinut na chronické, špatně se hojící rány, jako jsou například bércové či diabetické vředy, proleženiny a podobně. O to snadněji si poradí i s lehkými rankami, odřeninami, bodnými i řeznými ranami, aftami, akné, opary, genitálními infekcemi, záněty dutiny ústní a nosní a tak dále.

Dalšími inovativními produkty jsou Ozonidy na bázi aktivních ozonidů s patentovanou složkou OZOILE - ozonizovaného medicínského olivového oleje s vitaminem E, obohaceného o výtažky z léčivých bylin. Používají se pro rychlou eliminaci zánětu, infekce, bolesti, otoku, začervenání a svědění kůže a sliznic. Mezi nejprodávanější produkty se řadí Procten na hemoroidy, Dolaren pro rychlou úlevu od bolesti (účinkuje hlouběji než podobně zaměřené přípravky, může se s ním i na sluníčko), Neurofisiodol na neuropatie a neuralgie, Banival na záněty žaludu a předkožky, Vulvovagi na vaginální záněty, Acnozoil na akné, Psozoil na lupénku a další.

V nabídce EMPOLAS najdete i italskou luxusní přírodní kosmetiku STAMIUVEX na bázi kmenových buněk hroznového vína, ale také třeba přírodní veterinární přípravky pro hojení ran a zánětů zvířecích mazlíčků.

Nová prodejna zdravotnických potřeb EMPOLAS - Olomouc Globus

Prodejny zdravotnických potřeb i ambulance

"Produkty dodáváme do nemocnic, ambulancí, zdravotnických zařízení, do lékáren. Prodáváme je i na našich e-shopech. Nově máme také čtyři prodejny zdravotnických potřeb – v Brně, v Ostravě, v Přerově a v Olomouci v Globusu," vyjmenovává Martin Polášek. Kromě stěžejních produktů společnosti EMPOLAS tu zákazníci naleznou také ortézy, rehabilitační pomůcky, kompenzační pomůcky, kompresní punčochy, zdravotní obuv, kosmetiku, ale i chodítka a invalidní vozíky. "Prodejny jsou záměrně velké, aby tam lidé objevili vše, co potřebují. Aby si vše na místě mohli osahat, vyzkoušet a rovnou si to odnést domů. Odpadne jim tak starost s objednáváním z katalogu a mají jistotu, že si odnáší zboží, které jim maximálně vyhovuje," říká Martin Polášek.

Prodejny vznikly ze záměru dát zákazníkům možnost koupit si produkty i v kamenné prodejně, mít s nimi osobní kontakt, nabídnout jim lepší služby. Záměr se stal realitou i díky covidu, kdy obchodní zástupci seděli doma a vše, až na pár výjimek, bylo zavřené. Jednou ze zmíněných výjimek byly právě prodejny zdravotnických potřeb, a tak se Martin Polášek rozhodl napsat další část příběhu společnosti EMPOLAS. První prodejnu otevřel spolu se svým týmem v prosinci roku 2020 v Přerově, následovalo Brno, poté Ostrava a 7. listopadu 2022 byla slavnostně otevřena i olomoucká prodejna. Podle Poláška je tento počet alespoň prozatím konečný. "Další prodejny otevírat zatím neplánujeme, i když nám nabídky chodí a zájem o naše pobočky je i v dalších městech," uvádí. Pozornost totiž soustředí na další projekt. "Aktuálně pracujeme na otevření ambulance hojení ran v Olomouci, kde se budou léčit chronické nehojící se rány všemi dostupnými moderními a vysoce účinnými prostředky, nejen naším ActiMarisem. Kde bude specializovaný lékař a sestra pro hojení ran a budou tu pro lidi, kteří potřebují pomoc. Ambulanci bychom chtěli otevřít v září 2023. Naším plánem je také jezdit k těm, kteří se za námi nedostanou. A zatímco prodejny zdravotnických potřeb jsou z logistických důvodů situovány na Moravě, ambulance bychom rádi měli po celé republice," nastiňuje plány Martin Polášek. K tomuto kroku jej vedly recenze spokojených klientů a také vzrůstající potřeba takovéhoto typu zařízení a poptávka po něm.

Mezinárodní kongres hojení ran v Pardubicích

Pomoc lidem jako základ

"Jsme společnost, která chce v první řadě pomáhat lidem ke zdraví. Naší prioritou není zákazník spokojený proto, že dostal, co chtěl, ale zákazník nadšený. Tedy takový, který dostal víc, než očekával. A tím víc je myšlena dobrá rada, servis, na němž si zakládáme, čas, který zákazníkovi věnujeme, snaha, péče a úsilí mu pomoci…" vyjmenovává Martin Polášek, když se zamýšlí nad posláním společnosti. "EMPOLAS je bez nadsázky moje další dítě. Je to další smysl v životě i v práci, která mě nesmírně baví. A baví mě proto, že skutečně dává smysl. Pomáháme lidem, ti lidé vidí, že se jim rány rychleji hojí, kupují si naše výrobky. Pak se nám může dařit a můžeme přicházet s dalšími projekty a pomáhat i jinak a jinde. To mě naplňuje," uzavírá s úsměvem.

A protože když se Martin Polášek pro něco nadchne, jde si za svým a s velkým nasazením "vesluje" k cíli. Je tedy velmi pravděpodobné, že příběh společnosti EMPOLAS bude psát ještě mnoho kapitol. A pomůže ještě mnoha lidem…

Tým EMPOLAS s.r.o.

EMPOLAS s.r.o.
Horní lán 1196/9
www.empolas.com

reklama