Historický den na hradě Šternberk

Vrcholem návštěvnické sezóny na hradě Šternberk je vždy období letních prázdnin. Po dlouhé době, kdy byly památky uzavřeny, jste v neděli zváni 4. července na velkolepou akci Historický den na hradě Šternberk.

Hana Došlová

V prostorách hradního parku postaví své ležení soubor historického šermu Tenebra z Olomouce. Součástí ležení budou historické stany a samozřejmě i kolbiště. Můžete se těšit na celkem 4 vstupy, během kterých uvidíte šermířské souboje na ostří meče. Výstupy se uskuteční v časech 10.15, 12:15, 14:15 a 15:15. Mimo rytířských soubojů se můžete těšit na historické soutěže a hry pro děti i dospělé, do kterých se můžete zapojit v průběhu celého dne. Zajímavé budou jistě i ukázky řemesel měšečník, provazník, lucetkování - karetkování a nejen dámy zaujme středověká kuchyně.

Po celý den budou samozřejmě probíhat prohlídky hradu, kterým vás provedou průvodci v historických kostýmech. První prohlídka začíná v 10 hodin, poslední v 16 hodin. Zaplatíte standartní vstupné, jehož součástí je vstup na rytířská vystoupení. Samostatný vstup na rytířská představení činí 30 Kč za osobu. Historické soutěže a hry se hradí samostatně.

#akce

reklama

pearl-design
Další články