Horní náměstí ožije flamenkovým festivalem Colores

Multižánrový festival flamenkové hudby Colores Olomouc bude letos netradiční. Hlavní galavečer se uskuteční přímo na Horním náměstí a vstup bude zdarma. Přijďte se podívat!

Hana Došlová

Festival vášnivého tance a rytmické španělské hudby bude probíhat od 29. července do 1. srpna na různých místech Olomouce. Jako hlavní hvězda galavečera vystoupí 30. července na Horním náměstí talentovaná španělská tanečnice Maríe Juncal se svou skupinou. Tanečnice, původem z Kanárských ostrovů, je pokračovatelkou slavné flamenkové dynastie Borull a za svůj tanec získala řadu prestižních ocenění. V České republice vystoupí poprvé na festivalu Colores se svým nejnovějším projektem Emotions.

Festival začne již 29. července tradiční flamenkovou fiestou Opening Fiesta v OpenWine Garden (Na Střelnici 48  – naproti hotelu NH Collection Olomouc Congress). Čeká Vás úžasná paella, kterou přímo před vámi připraví španělský kuchař Enrique, ochutnáte skvělá, nejen španělská vína, která vám odprezentuje majitel baru Jorge a k poslechu zahraje kytarista Morenita de Triana. Doporučujeme si udělat předem rezervaci na telefonu 734 571 595, počet míst je omezený. Pokud chcete mít jistotu, že se na vás dostane i skvělá paella, potom si také nahlašte počet porcí paelly (Valenciana a nebo mořské plody).

V sobotu program pokračuje na Horním náměstí vystoupením flamenkového kytaristy či flétnisty a flamenkových tanečníků. Poté je na pódiu vystřídá skupina Azahar v mezinárodním složení z českých, uruguayských či izraelských hudebníků. Pak už se můžete těšit na zmíněnou tanečnici Maríi Juncal. Celý večer budou k ochutnání i výtečné španělské speciality. Počet míst k sezení bude omezený a místa si nebude možné předem rezervovat. Proto ti z vás, kteří budete chtít na koncertě sedět, přijďte raději dříve. Je možné si přinést vlastní židličku nebo například lehátko.

Festival bude ukončen v neděli v Kapli Božího těla koncertem klasické hudby, kdy se na festivalu představí v rámci svého evropského turné španělský kytarista Carlos Jaramillo. Ten patří k nejvýraznějším osobnostem současné španělské kytarové scény. Obdržel nespočet pochvalných kritik na svých koncertních turné a jeho vystoupení v rámci festivalu Colores bude českou premiérou.

Během festivalu se můžete zúčastnit kurzů flamenka se Zuzanou Čorejovou v sálu Paloma, na adrese Palackého 22. Dvouhodinový kurz stojí 650 Kč.

#olomouc

reklama

Další články