[OL]4you na

Hurá na výlet s bonusovou kartou Jeseníky RegionCard!

Společné úsilí při vytváření podmínek v oblasti rozvoje cestovního ruchu na Jesenicku, v Rychlebech a v oblasti Králického Sněžníku garantuje memorandum uzavřené mezi zapsaným spolkem V Jeseníkách, který provozuje věrnostní systém JESENÍKY RegionCard a Okresní hospodářskou komorou (OHK) Jeseník. Pod mottem „Pomáhejme sami sobě“ odstartoval společný podnikatelský projekt.

Hurá na výlet s bonusovou kartou Jeseníky RegionCard!

„Realizace společné podnikatelské aktivity potvrzuje, že nečekáme na peníze a milodary z evropských fondů nebo jiných veřejných zdrojů. O této aktivitě se mluvilo mnoho let, až nakonec podnikatelé vzali činy do svých rukou a vznikl, dle našeho názoru smysluplný a užitečný projekt,“ potvrzuje Bořivoj Minář, předseda OHK Jeseník.

Cílem spolupráce zapsaného spolku V Jeseníkách a OHK Jeseník je spojit síly a vytvořit přidanou hodnotu podnikání v cestovním ruchu. O pozitivním vnímání snah podnikatelů svědčí i podpora projektu ze strany Svazu měst a obcí Jesenicka i mikroregionu Jesenicko.

Do projektu se během pilotní letní sezony 2015 zapojilo více než šest desítek subjektů – nejvýznamnější hráči v cestovním ruchu, tradiční hotely a turistické chaty i provozovatelé atrakcí. „V systému je nyní registrovaných více než tisíc karet, z toho evidujeme zhruba dvě stovky akceptací, což hodnotíme jako úspěšný start pro pilotní sezonu. To představuje pětinásobný počet oproti začátkům v dnes již zavedených turistických destinacích. Například v Liptově, kde jsme se inspirovali, evidovali během první sezony 30 akceptací v rámci tamního regionu," uvedl Petr Mudra, starosta České Vsi a jeden z iniciátorů vzniku prvního komplexního věrnostního systému v Jeseníkách.

Turisté získávají personifikovanou kartu s unikátním čárovým kódem ve smluvních ubytovacích zařízeních zdarma, pokud zde stráví dvě a více nocí. Bonusy jsou rozmanité a výše slev se pohybuje od 10 do 100 procent. Podle délky pobytu obdrží ubytovaný host nárok na balíčky výhod a slev na mnoha místech napříč Jeseníky, které může během svého pobytu v regionu uplatnit. Nejedná se tak pouze o slevu v místě poskytovatele ubytování, ale naopak výhody motivují turisty cestovat za atraktivitami, které stojí za to během pobytu navštívit.

Karta umožňuje podnikatelům sledovat chování klientů. Především jde o služby, které turisté využívají během pobytu v Jeseníkách. Kartu vyhledávají především tuzemští návštěvníci. Podle statistik vyhledávání zajímá i zahraniční výletníky – Poláky a Američany.

Karta spolu s letáčkem výhod a kompletním aktuálním seznamem na webových stránkách, facebooku poskytuje turistovi informace o tom, co může po dobu pobytu vidět, zažít, ochutnat, vyzkoušet a kde zároveň může uplatnit na jednotlivé zážitky bonusy, slevy, výhody. „Cílem je propojit služby a aktivity, tak, aby byli spokojeni turisté i podnikatelé. Příkladem za všechny mohou být atraktivní koloběžky. Ty si můžete půjčit na mnoha místech, ale nelze zatím kdekoliv půjčovat a kdekoliv vracet, což by bylo potěšující pro turistu. Chceme tedy spojit dohromady podnikatele, aby to šlo. A takových případů, kdy špatná komunikace a izolovanost brzdí rozvoj, je spousta,“ tvrdí koordinátorka projektu JESENÍKY RegionCard Kamila Sochová.

Více info najdete na webu

reklama