[OL]4you na

Kam v Olomouci s dětmi, když prší... Víme, jaká místa stojí za návštěvu

Období podzimních plískanic je tu. Ale Olomouc má mnoho atraktivních míst a aktivit, které si můžete užít i v deštivém počasí, takže se nemusíte bát, že vám nepříznivé počasí zkazí den. Víme o místech, kam vzít děti a skvěle se pobavit, i když venku leje jako z konve...

Kam v Olomouci s dětmi, když prší... Víme, jaká místa stojí za návštěvu

PEVNOST POZNÁNÍ
Znáte lepší místo pro zvídavé děti? Centrum popularizace Pevnost poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci sídlí v unikátně zrekonstruované, památkově chráněné budově velkého dělostřeleckého skladu z roku 1857. Prostřednictvím expozic, dílen, laboratoře a digitálního planetária zde zaměstnanci a studenti univerzity zábavnou a hravou formou přibližují dětem i dospělým vědecké poznatky i historická fakta.

Pokud přemýšlíte, kam vzít vaše nejmenší, když počasí není úplně ideální, Pevnost poznání je skvělá volba. A buďte si jistí, že se zabavíte i vy. A pokud budete mít štěstí, narazíte i na nějakou zajímavou akci, kterých toto místo, kde žije věda, nabízí nespočet. 

Veškeré informace, včetně otevírací doby, naleznete na webu.

AQUAPARK OLOMOUC
V aquaparku se děti vydovádí, a vy si odpočinete. Nebo naopak? Pokud máte odrostlejší potomky, čeká na vás wellness zóna, jestli si nemůžete dovolit vaše nejmenší pustit z dohledu, čeká vás porce zábavy v bazénu společně s nimi. 

Podrobné informace o aquaparku, provozní době, ale také o doprovodných akcích či zajímavých aktivitách, které tento vodní svět nabízí, najdete zde

ZIMNÍ STADION
Dáváte raději přednost ledové ploše? Pak vězte, že sezona veřejného bruslení je v plném proudu. Stačí vytáhnout brusle a přijít do Plecharény v předem stanovené časy a užít si ledové ostří na vlastní kůži. Je to fajn zábava za jakéhokoliv počasí. 

Tady naleznete podrobné informace včetně rozpisu ledové plochy.

VÝSTAVIŠTĚ FLORA - SBÍRKOVÉ SKLENÍKY
Milují vaše děti floru? Pak je jistě potěší návštěva sbírkových skleníků, které jsou neodmyslitelnou součástí Smetanových sadů. Můžete se tu společně ponořit do světa palem, kaktusů a flory tropického i subtropického podnebí.

V listopadu a v prosinci je otevřeno pouze o víkendu, tak až budete nějakou deštivou sobotu či neděli přemýšlet, kam zajít a nezmoknout, vydejte se na Výstaviště Flora. Více zde.

ZOO OLOMOUC
I když venku prší a počasí je nevlídné, návštěvou zoo na Svatém Kopečku nic nepokazíte. Více času můžete strávit ve vnitřních expozicích, ostatně pravděpodobnost, že mnohá zvířata uvidíte tváří v tvář jen za sklem výběhu, je mnohem vyšší, než když venku svítí sluníčko. 

Návštěva zoo potěší malé i velké. A návštěva té naší, olomoucké, navíc stojí za to za jakéhokoliv počasí. Veškeré informace o podzimní a zimní otevírací době a o plánovaných akcích (a že budou zajímavé!) naleznete na webu.

KROKODÝLEK OLOMOUC
Krokodýlek je herna, kde se také zabaví malí i velcí. Je dostatečně prostorná, nabízí řadu vskutku poutavých atrakcí. Velkým lákadlem je vodní plocha, nafukovací krokodýl, horolezecká stěna i strašidelná jeskyně. Koná se tu spousta akcí a vaši nejmenší jistě ocení, že v této herně můžete bez problémů uspořádat narozeninovou oslavu. 

Kompletní informace o otevírací době i aktuálním programu naleznete tady

JÁ SÁM
Herna v samém srdci Olomouce potěší nejen děti, ale i dospělé. Modernímu prostoru dominuje dřevo, takže interiér působí hřejivě a "čistě". Kromě koutku s nejrůznějšími vkusnými hračkami pro děti nejmenší i ty malinko odrostlejší tu naleznete i místo pro tvoření, což ocení všichni kreativci. A vychutnáte si tu i výbornou kávu a spoustu dobrot k snědku. V této herně si budete připadat jako v ráji...

Informace o všem, co Já sám nabízí, naleznete na webu

KULÍŠKOV
V Galerii Moritz před nedávnem přivítala děti a jejich rodiče herna Kulíškov. Připraveni tu jsou na ratolesti každého věku od batolat po školáky. Připravují tady dílničky, divadélka, diskotéky, malování na obličej, tvoření z balonků a další. 

Kulíškov zaujme i svou polohou přímo v obchodní galerii, takže zvládnete vyřídit nákupy i si užít s dětmi spoustu zábavy. Více informací najdete zde.

Ať už se rozhodnete v upršených dnech podniknout s vašimi dětmi cokoliv, užijte si to stejně, jako kdyby svítilo slunce. Každý okamžik je totiž důležitý. A hřejivý...

FOTO: Freepik, Pexels

reklama