[OL]4you na

Kopřivná nabídne unikátní zoo. Chystá se ledová výstava

Už od pátečního večera se mohou všichni malí i velcí návštěvníci skiareálu Kopřivná těšit na nevšední zážitek. Kromě lyžování na ně totiž budou čekat i ledové a sněhové sochy zvířat. Celá akce má navíc charitativní podtext.

Kopřivná nabídne unikátní zoo. Chystá se ledová výstava

Ledová zoo
"Od pátku 21. 1. 2022 od 18:00 v rámci večerního lyžování si budete moci ve skiareálu Kopřivná prohlédnout naši Ledovou zoo," stojí na webu oblíbeného skiareálu v Jeseníkách. A k vidění budou zvířátka - mandril, slon, žirafa, medvěd, lev, zebra, hroch, želva a rys. Sochy budou rozmístěny po celém areálu a ke zhlédnutí budou tak dlouho, jak počasí dovolí. Vstupné do ledového království je dobrovolné. Vybrané peníze navíc poputují na dobrou věc, konkrétně na některý z mezinárodních záchraných projektů, na nichž se podílí i Zoo Ostrava. "Náš resort Kopřivná k vybrané částce rovněž finančně přispěje a výtěžek pak poputuje do ostravské zoo, kde také symbolicky adoptujeme jedno zvířátko," uváději v Kopřivné. Účty, na něž může kdokoli jakoukoli částkou přispět, budou zveřejněny 21. ledna na webu.  

Jak sochy vznikají
Ač vypadá výsledná socha krásně, za jejím vytvořením stojí spousta práce. Stavebním materiálem je 170 osmdesátikilogramových kostek ledu a hromada sněhu. Každá ledová kostka se musí nejprve ořezat na speciální formátovací pile, až poté míří pod ruce sochařů. Ti z několika takto opracovaných kvádrů vytvoří ledovou stěnu tak, že jednotlivé kostky k sobě slepují pomocí vody. Ze vzniklé stěny pak mohou začít pilami vyřezávat konkrétní sochu, což také zabere spoustu času.

O ledovou a sněhovou nádheru se v Kopřivné postará tým zkušených řezbářů a sochařů složený z Mariána Maršálka, Filipa Lyska, Igora Kučery, Václava Lemona, Alberta Šimráka, Ondřeje Procházky a Romana Mikuše. 

reklama