Na co jít v září do kina

Hlavní sezóna v kině začíná tradičně v září. I letos se můžete těšit na mezinárodní trháky i oblíbené české snímky.

Hana Došlová

V kinech od 2.9.

Atlas ptáků
Poté, co se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní mizí peníze ve velkém se Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, snaží zorientovat v situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií a není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo vyjde jako vítěz.
Hrají: Miroslav Donutil, Alena Mihulová, Martin Pechlát, Eliška Křenková, Vojtěch Kotek

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech
Schang-Chi, syn jednoho z nejmocnějších padouchů na planetě, se rozhodl vymanit z otcova stínu a žít normální život v Americe. Společně se svou dlouholetou kamarádkou se protlouká životem a živí se jako portýr v hotelu.vVěci se ale dají do pohybu a Schang-Chiho dostihne temná minulost. Musí se vrátit domů a společně se svou sestrou Xialing se budou muset postavit jejich mocnému otci Mandarinovi, který vládne silou Deseti Prstenů.
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Leung Chiu-wai, Ronny Cheng

Jednotka intenzivního života
Průkopníci české nemocniční paliativní péče otevírají v celovečerním dokumentu témata, která z našich životů v podstatě zmizela. V prostředí robotické medicíny a bílých plášťů, orientujících se na nemoc jako takovou, se do středu jejich pozornosti vrací člověk. V intimních rozhovorech lékaři se svými pacienty hledají odpovědi na otázku, na niž se v nemocnicích bohužel zapomíná: „Jak žít dobrý život s nemocí?“ Režisérka Adéla Komrzý v průběhu tří let dokumentovala Oddělení paliativní péče ve VFN na Karlově náměstí v Praze, který by měl sloužit jako modelový příklad ostatním nemocnicím.
Hrají: Kateřina Rusinová, Ondřej Kopecký

V kinech od 9.9.

Cesta domů
Cesta domů vede tam, odkud jsme vzešli. Nejen ve smyslu fyzickém, ale i duchovním. Je to cesta do našeho rodiště, cesta k našim zdrojům, k lesům, stráním a polím. Cesta k čiré vodě, k divokému ohni, k větru bez zplodin, k zemi bez chemie. Hrdinové příběhu, každý svým způsobem, hledají ztracenou harmonii se zvířaty, s rostlinami a hlavně se sebou samými.
Hrají: Tomáš Vorel ml., Lucie Šteflová, Eva Holubová, Boleslav Polívka, Tomáš Hanák, Milan Šteindler a další

Jedině Tereza
Tomáš  s Terezou se poznali už na střední. Po vysoké spolu zůstali v Praze, Tomáš získal skvělou práci v televizi a Tereza se snaží rozjet prodej a výrobu ručně šitých bot. Když na Štědrý den Tereza přistihla polosvlečeného Tomáše v domněle choulostivé situaci s populární televizní moderátorkou, jejich vztah se bortí. Tomáš se nechce vzdát bez boje a snaží se celou situaci napravit scénami ze slavných romantických filmů. Moc se mu to nedaří a když se do cesty připlete charismatický fotograf, vše je ještě složitější.
Hrají: Veronika Khek Kubařová, Igor Orozovič, Matouš Ruml, David Matásek, Lenka Vlasáková, Emma Smetana, Václav Kopta a další

Rodinu si nevybereš
Jednoho krásného letního rána se Morelovic rodina probudí s obrovským problémem. Jejich těla a duše prošly opravdu hodně zvláštní proměnou. Šestiletá holčička je najednou v těle svého táty, který je teď svým pubertálním synem a ten je zase v těle své starší sestry… Kdo je teď v těle matky? A kdo je v těle šestileté Chachy? Hlava vám to nebere? No, to ani jim. Jenže tímto to vše teprve začíná… A k tomu všemu ještě ta lama!
Hrají: Alexandra Lamy, Franck Dubosc, Gil Alma, Emmanuel Bonami, Christiane Millet, Philippe Uchan a další

Stingl - Malý velký Okima
Rok po smrti Miloslava Stingla, slavnýého etnografa, indiánského náčelníka, cestovatele a nejvydávanějšího českého spisovatele všech dob, přichází režisér Steve Lichtag se strhujícím celovečerním dokumentárním filmem. Poodkryje spoustu tajemství, odhalí složité vztahy v osobním životě a rodině, která trpěla jeho vědeckými a objevitelskými cestami a vezme vás do nejvzdálenějších míst planety, kde Stingl prožíval těžko uvěřitelná dobrodružství.
Hrají: Miloslav Stingl, Adam Chroust

V kinech od 16.9.

Zelený rytíř
Temněji vyprávěný epický středověký fantasy příběh z legend o Artušovi vás zavede do doby hrabrého ale svéhlavého rytíře kulatého stolu Sira Gawaina, synovce krále Artuše. Ten se vydává na troufalou cestu, na jejímž konci ho čeká osudový vyzyvatel - obrovský a tajemný Zelený Rytíř. Během pouti poznává sám sebe, musí čelit duchům, obrům i zlodějům, aby dokázal, že je hoden cti v očích jeho rodiny a celého království.
Hrají: Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sarita Choudhury, Sean Harris, Kate Dickie, Barry Keoghan, Erin Kellyman, Ralph Ineson, Anthony Morris

V kinech od 23.9.

Zbožňovaný
Uznávaný a všemi oblíbený pediatr Zdeněk jde do důchodu. Manželka Olga se už nemůže dočkat až o něj bude pečovat, stejně tak jako jeho dcera Zuzana, jejíž manželství se nedávno rozpadlo. Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta, která dědu vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminárku do školy. Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Už téměř 40 let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou. A Dana samozřejmě očekává, že na ni Zdeněk teď bude mít konečně víc času. Na Zdeňka tak čekají pěkně horké chvilky a rozhodně ne bezstarostná pohoda, kterou si plánoval...
Hrají: Jiří Bartoška, Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Štěpán Kozub, Martina Czyžová, Taťjana Medvecká a další

V kinech od 30.9.

Festival pana Rifkina
Film Woodyho Allena vypráví o americkém manželském páru, který se vydá na Mezinárodní filmový festival v San Sebastianu.  Dvojice je okouzlena krásami severošpanělského mestečka a kouzlem filmového světa natolik, že pod vlivem půvabu zdejšího pobřeží a nádherné atmosféry, znovu prožívají romatiku. Avšak úplně jinou, než si sami představovali.
Hrají: Christoph Waltz, Gina Gershon, Steve Guttenberg, Wallace Shawn, Elena Anaya, Louis Garrel a další

Minuta věčnosti
Špičkový kardiochirurg Petr je velmi uzavřený a introvertní muž. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie má vrozenou srdeční vadu a Petr se sám ujme její operace. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu. Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si není jistý, zda neudělal při operaci chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí.
Hrají: Jiří Langmajer, Martina Babišová a David Švehlík

Není čas zemřít
James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií.
Hrají: Daniel Craig, Rami Malek, Ana de Armas, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Jeffrey Wright, Naomie Harris a další

#kino

reklama

pearl-design
Další články