Nejlepší adventní kalendáře

Adventní kalendáře zpříjemňují předvánoční čas ve většině českých domácností. 24 malých překvapení stupňuje radostné očekávání velkého dárkového finále na Štědrý večer.

Hana Došlová

Ať už chcete nebo ne, vánoční odpočítávání začalo. Tak proč si ho nezpříjemnit každodenním malým dárkem? Ke klasickým čokoládovým adventním kalendářům, které jsme jako děti postupně otevírali a těšili se na každodenní přísun čokolády, se každým rokem přidávají takové, kde místo čokolády ochutnáte vynikající čaje, vyzkoušíte novou kosmetiku, zapálíte vonnou svíčku nebo vytáhnete novou hračku.

Historie adventního kalendáře sahá až do roku 1851, kdy byl ručně vyroben úplně první kalendář. Do podoby dnešních kalendářů měl opravdu daleko, bylo to opravdové umělecké dílo. Až roku 1908 mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu vyrobil tištěný vystřihovací kalendář s malými barevnými obrázky přilepenými na lepence, který nesl název "V zemi Ježíškově". Klasická otevírací okénka kalendář získal až o několik let později. Původně na kalendářích byly zobrazeny liturgické verše, citace a výjevy z bible, které vypadaly jako části vesnic nebo měst a měly tak připomínat církevní svátky. Bylo tomu tak až do začátku druhé světové války, kdy byl rozmach kalendářů zastaven. Po skončení války se lidé k tradici kalendářů vrátili, nicméně každý národ již po svém. Tím se postupně začal vytrácet náboženský podtext celé tradice.

1. V každém okénku čokoládových adventních kalendářů od Lindt na vás čeká jedinečný kousek delikátní čokolády v podobě čokoládových medvídků, Lindor kuliček nebo mini čokolád.
2. Adventní věnec Yankee Candle obsahuje 24 čajových svíček, vždy po 3 kusech od vůně: Singing Carols, Snowflake Cookie, Christmas Magic, Christmas Cookie, Holiday Hearth, Surprise Snowfall, Cinnamon Stick, Vanilla French Toast a také čirý skleněný svícínek na čajovou svíčku. yankeesvicky.cz
3. Ve Velkém vyškrabávacím adventním kalendáři na vás čeká 24 kouzelných stran pro adventní čas. Odstraňujte přiloženým škrabátkem černou vrstvu a objevujte nádherné vánoční motivy. Navíc v knize najdete milé vánoční příběhy, recepty na cukroví, koledy, omalovánky i návod na výrobu ozdob na stromeček. Pikola
4. Čtyřiadvacet okýnek v LEGO adventních kalendářích skrývá čtyřiadvacet zajímavých překvapení, díky kterým se budou vaše děti na další den těšit ještě více, než na ten předchozí.
5. Tématický adventním kalendářem od Barbie skrývá celou řadu parádních překvapení a nechybí zvířátka a samozřejmě ani panenka Barbie.
6. V pestrobarevném adventním kalendáři s vánoční tematikou od Hot Wheels na vás čeká tebe 24 okének a v každém z nich na tebe parádní překvapení – 8 autíček, tematické díly a doplňky.
7. Limitovaná edice adventího kalendáře od Kiehl's je perfektním dárkem pro každého. O design kalendáře se pro letošní rok postarala francouzská ilustrátorka Maïté Franchi. Kalendář obsahuje 24 luxusních překvapení – odličovače, pleťové masky, séra, krémy a tento rok i 1 malé překvapení! 3 dárky jsou v plné velikosti.
8. Obsahem kalendáře BABY Born jsou různé oblečky a doplňky ve vánočním stylu. Adventní kalendář obsahuje vše potřebné ke svátečnímu hodování, vánoční čepici anebo třeba třpytivé kalhoty.
9. Užijte si čekání na nejoblíbenější den v roce s rostlinnou kosmetikou Yves Rocher. V limitované edici najdete 24 produktů z péče o pleť i tělo, ale i dekorativní kosmetiku a vůně. Nově 8 produktů v plné velikosti a 10 novinek roku 2020.
10. Holčičky budou nadšeně odpočítávat zbývající dny do Vánoc s adventním kalendářem od Polly Pocket. V kalendáři se ukrývá 25 různých pidi doplňků, které budou skvělým přídavkem k jakémukoliv hernímu setu z kolekce Polly Pocket.
11. Oblíbené adventní kalendáře od PLAYMOBIL jsou plné dětských překvapení. Můžete vybírat mezi pirátským, rytířským, Heidy nebo třeba klasickým vánočním se Santou.
12. Velký půlmetrový kalendář obsahuje to nejlepší z nabídky Mixit a navíc ochutnávku úplných novinek - v některém z 24 okýnek objevíte např. novou sušenku s kouzlem medových perníčků, čeká na vás také sváteční mandlová Mini Mixitella s kokosem a bílou čokoládou. V kalendáři jsou ukryty speciální dárečky, ale také nové a křehoučké sušenky s čokoládou.
13. Pokud si rádi kalendář uzpůsobujete po svém, Flying Tiger nabízí kalendáře k naplnění podle vašeho vkusu.
14. Těšte se na překvapení z ponožkového Happy Socks kalendáře, objevujte nečekané kombinace vzorů a po celý měsíc nemusíte prát ponožky. urbanlux.cz 
15. V adventním kalendáři od Ovocňáka najdete 100% ovocné plátky vyrobené pouze z ovoce. To bylo nejdříve za studena pasírováno a pak v podobě dřeně několik hodin sušeno při nízké teplotě, aby si plátky zachovali to nejlepší. Jsou BEZ přidaného cukru, konzervace, barviv, aroma a dalších nesmyslů.
16. V DM drogerii najdete kalendáře plné Bio voňavých čajů, Bio kosmetiky, pánské kosmetiky a nebo dobrot pro vaše mazlíčky.

 

#vánoce

reklama

Další články