[OL]4you na

Nejlepší pivní bar v republice: Black Stuff

Na aktuální titulce [OL]4you najdete Zdenka Kortiše, majitele nejlepšího pivního baru v republice. Něco se nám do rozhovoru uvnitř čísla ovšem nevlezlo... Zdenek se kromě Black Stuffu věnuje totiž ještě dalším koníčkům...

Nejlepší pivní bar v republice: Black Stuff

Black Stuff se v nedávné době stal ambasádou kultovní skotské palírny Ardbeg, patřící pod společnosti s luxusním zbožím Louis Vuitton Moët Hennessy. Díky tomu Zdenek Kortiš zajišťoval několik degustací a prezentací pro jejich značky Glemorangie a Ardbeg. To byl začátek spolupráce Zdenka s importéry na českém trhu: „Opravdová výzva přišla po nabídce firmy Jan Becher Pernod Ricard na pozici whisky ambassadora jejich značek Chivas Regal, Ballantine's, The Glenlivet, Aberlour, Longmorn, Strathisla. Výzva proto, že přede mnou měl u firmy whisky na starosti velká persona českého barmanství a člověk, kterého si vážím, pan Alexander Mikšovic. Autor několika výborných odborných publikací,“ prozradil Zdenek Kortiš.

V rámci spolupráce jsem i lektorem v projektu Pernod Ricard Bar Academy, což je nejkomplexnější barmanský kurz v ČR. Kolegové lektoři jsou špičky ve svém oboru (George Becherovka Němec, Honza Braniš z Bugsy's Baru, gin lady Kateřina Kluchová, maestro ronero Petr Slovák, champagne madame Katy Young a flairisti Martin Baťha a Dave Neumann). Je to práce snů, plná cestování, nových zážitků a poznávání super-cool zajímavých (zapálených) lidí ve spirit business, barmanství a gastronomii,“ dodal Zdenek. Celý rozhovor jsme pro vás připravili uvnitř Black Stuffu nad skleničkou piva Black Stuff Brew. Vy si ho můžete přečíst v čísle Leden/Únor 2016 na str. 74.

Úžasné fotky nafotil Lukáš Navara

reklama