[OL]4you na

Nové Město na Moravě hostí Mistrovství světa v biatlonu

Nové Město na Moravě podruhé v historii hostí světový šampionát v biatlonu, a to od 7. do 18. února. Poprvé se zde o tituly mistrů světa závodilo v roce 2013, kdy český tým vybojoval bronz ve smíšených štafetách...

Nové Město na Moravě hostí Mistrovství světa v biatlonu

Letos by v domácím výběru neměl chybět stříbrný olympijský medailista z OH 2018 Michal Krčmář, který na MS v NMNM závodil už v roce 2013.

V Národním sportovním centru Vysočina Arena se dosud uskutečnilo i devět kol Světového poháru. V posledních letech prošla Vysočina Arena rozsáhlou rekonstrukcí. Během rekonsrukce vznikla tribuna se zázemím pro týmy, časomíru, rozhodčí, technologie střelnice, mazací buňky a šatny pro sportovce.

Kapacita celého areálu pro šampionát je až 30 000 diváků. I když je o světový šampionát velký divácký zájem, stále je možné zakoupit vstupenky v balíčcích či jednotlivě. Do Vysočina Areny je nejlépe využít veřejnou dopravu nebo kyvadlovou dopravu pořadatelů, která je zdarma. Dvě přímé linky jedou ze Žďáru nad Sázavou (linka 1 od vlakového nádraží a linka 2 od OC Libušín). Výstupní místem je parkoviště u nemocnice v NMNM. Linka 3 vás odveze z Fryšavy přes Tři Studně a Vlachovice. Výstupní místo je u sněhového depozitu.Na místo se dostanete i autem. V širším okolí areálu budou připravena záchytná parkoviště.

V závodní dny bude v lokalitě Pod Harusákem otevřena FanZóna s prodejem občerstvení, upomínkových předmětů a produktů partnerů šampionátu. Ve FanZóně bude i velký párty stan s hudbou. Do FanZóny se dostanete i bez vstupenek.

V úterý 6. 2. od 19:00 hodin se na Vratislavově náměsti v NMNM uskuteční slavnostní zahájení na pořadu bude vystoupení akrobatů "Biathlon in the Sky" nebo koncert Ewy Farné. Prvním závodem šampionátu budou smíšené štafety - mix, a to ve středu 7. 2. se startem v 17:20 hodin. Během devíti závodních dnů se bude bojovat o celkem 12 sad medailí.

Veškeré základní informace k BMW IBU Mistrovství světa v biatlonu 2024, včetně aktualizace dopravních a meteorologických zpráv nebo aktuálního stavu prodeje vstupenek najdete na oficiálním webu šampionátu.

reklama