Olomouc nabídne více než 300 Biblí a Umučení Krista od Mela Gibsona!

Přemýšlíte, kam vyrazíte o velikonočních svátcích? Naše redakce si to zamíří do křížové chodby v kostele sv. Michala – tam totiž můžete spatřit více než 300 Biblí. Každá z nich je různého vydání, z různého historického období, v různých jazycích a pro různé potřeby...

Redakce [OL]4you

Vidět můžete např. Bibli jpro vojáky nebo Bibli pro uvězněné. Bibli a její poselství tak představí tato unikátní putovní výstava, která nese název Bible včera, dnes a zítra ve speciálním rozsahu. Nejstarší Bible, kterou zde uvidíte, pochází z 16. století. Podívat se můžete také na výjimečnou sbírku 200 rytin od Gustava Dorého, které jsou samozřejmě na biblické motivy. Nejen děti zaujmou nádherné obrázky dětí s biblickými motivy doplněné různými výtvory inspirované biblickými příběhy.

Výstava Biblí ovšem není to jediné, co v rámci akce Paschalia Olomucensia můžete zažít. Na Velký pátek (který je v České republice letos poprvé státním svátkem) 25. března 2016 můžete vyrazit na promítání filmu Umučení Krista od Mela Gibsona (na který jsme jako jediní v ČR jsme získali práva na jedno promítání od americké společnosti). Americký film začne ve 21.00 hodin v kině Metropol.

Děj přibližuje posledních dvanáct hodin života Ježíše z Nazaretu. Jedná se o upravené pašije inspirované všemi čtyřmi evangelii (Matoušovým, Markovým, Lukášovým a Janovým). Scénář k filmu napsal známý herec, producent a režisér Mel Gibson ve spolupráci s Benediktem Fitzgeraldem. Zvláštností filmu je i to, že dialogy v něm probíhají v originálních jazycích, to znamená dobové latině, aramejštině a dalších. Film je opatřen titulky.

Více info a celkový program akce Paschalia Olomucensia najdete na webu

#paschalia olomucensia #velikonoce

reklama

PEARL DESIGN
Další články