[OL]4you na

Olomoucká kapela Moonpark vydává videoklip a míří do klubů

Více než rok strávila kapela Moonpark ve zkušebně a čekala na moment, kdy se bude moci představit fanouškům. Tato parta čtyř muzikantů, které spojuje láska k melodickému rocku, právě vydala singl No Way Back, k němuž nechybí ani videoklip. A 6. května je čeká koncert v Bounty Rock Cafe.

Moonpark – to je Michal (zpěv), Jirka (kytara), Petr (baskytara) a Ivo (bicí). V repertoáru kapely, jež vznikla v roce 2020, najdete rockově laděné autorské skladby, jaké v České republice jen tak neuslyšíte. Učaroval jim melodický rock a nadšení z muziky ucítíte v každé sekundě jejich písniček.

Dát dohromady kapelu, která by si sedla nejen hudebně, ale také lidsky, což Moonpark považují za nesmírně důležité, nebylo úplně snadné. "Asi před třemi lety jsme se sešli s Jirkou u piva na Dolním náměstí, kde se v různých časových intervalech potkáváme snad dvacet let, bavili jsme se o hudbě a slovo dalo slovo. Řekli jsme si, že si po mnoha letech zkusíme zahrát. Po dlouhém hledání Jirka objevil talentovaného Michala. A Ivo k nám přišel snad z jiné galaxie," usmívá se Petr Kolář. Ihned vznikla ona pověstná muzikantská chemie, jak se všichni shodují. "Myslím, že naší nejsilnější stránkou je různorodost prostředí, ze kterých jsme do kapely přišli. Ta směs od metalu, přes rock až k alternativnímu popu pomáhá nezapadnout do stereotypů žánru a rozšiřuje obzory. I proto jsou naše zkoušky tak tvůrčí," vysvětluje Ivo Zvejška.

Kapela aktuálně vydala singl No Way Back, k němuž vznikl i videoklip. "Natáčení probíhalo v Jánských Koupelích a moc jsme si ho užili, i když byla opravdu velká zima. O úsměvné momenty nebyla nouze," popisuje Jiří Doležel a dodává, že se nemůže dočkat, až se kapela představí fanouškům. "Hudbu miluju. Je to pro mě životní cesta, možnost, jak vyjádřit sám sebe. Ale teprve publikum tomu všemu dává hlubší smysl. Ta vzájemná energie je nepopsatelná," říká.

Na koncert kapely Moonpark budete moci zajít už 6. května ve 20:00 do Bounty Rock Cafe. O opening večera se postarají hardrockoví G.O.C. "Dlouho jsme se na tenhle okamžik těšili a věříme, že to bude stát za to!" uzavírá Michal Koláček.

Více o kapele Moonpark najdete na webu. Vstupenky na koncert pořídíte zde, nebo na místě před začátkem akce.

reklama