[OL]4you na

Olomoucké "nejen" shakespearovské léto

Olomoucké "nejen" shakespearovské léto

Již pošesté máte možnost vyrazit do Divadla Tramtarie na letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Také letošní ročník se bude konat v nádherném prostředí centra města, a to přímo na parkánu Uměleckého centra UP v Olomouci neboli na parkánu Konviktu. Během jedenácti dní uvidíte několik divadelních představení, pohádková představení s doprovodným programem i dvě odpolední víkendová představení.

Festival zahájí velkolepá premiéra inscenace Tři sestry v režii úspěšného ruského režiséra Alexandera Minajeva. Dále se můžete těšit na oblíbené komedie Divadla Tramtarie. Kromě legendárního Kabaretu nahatý Shakespeare a letní komedie Po stopách něžného muže vás čeká i spoustu novinek. Na parkánu se poprvé představí komedie Hřeben Bruce Willise, vztahové konverzační drama Nebezpečné známosti nebo temná love story Na Větrné hůrce. A čekají nás i poslední reprízy komedie Láska za koronu 2.  Pro velký divácký zájem se na jeden jediný den exkluzivně vrací oblíbená open-air komedie Láska za koronu 1. Festival bude slavnostně zakončen derniérou této komedie i jejím volným pokračováním s číslem 2. 

Ani letos nebude chybět bohatý program pro rodiny s dětmi. Kromě oblíbených pohádek O pračlovíčkovi, O popleteném kouzelníkovi a Pohádce o mašinkách budou pro vás připraveny další zábavné atrakce jako například žonglérský workshop, malování na obličej, slackline pro děti a jako obvykle možnost vyfotit se s pohádkovým hrdinou.

Areál Konviktu bude otevřený 45 minut před začátkem produkce, všechny produkce jsou na sezení, sedadla nejsou číslovaná. Doporučujeme vzít s sebou pláštěnku, teplejší oblečení nebo deku. Deky bude možné zakoupit přímo na místě. Hraje se za každého počasí, a to i v případě mírného deště. V případě vytrvalého deště nebo bouřek se rozhodne o konání produkce v daný den v 17:00 a rozhodnutí bude oznámeno na webu a sociálních sítích divadla. V areálu budou k dispozici toalety i stánky s pitím i občerstvením.

reklama