Olomoucké Smetanovy sady o víkendu ožijí

Udělejte si čas a zastavte se i s dětmi na druhý ročník festivalu Oživ centrum!

Ilona Tandlerová

Lokální spolky a obchodníci se po pandemické stopce začínají pomalu probouzet a společenský život s nimi. Jejich společné snahy se spojily a v rámci oslav města Olomouce vzniknul  festival Oživ centrum,  který 18. - 19. 6. rozproudí život ve Smetanových sadech. Zejména pro děti je na programu spousta zábavy, her, soutěží. 

Kromě standardních atrakcí jako je skákací hrad, jízda na poníkovi nebo malování na obličej, si děti budou moci projít veletrh táborů a volnočasových aktivit, vyzkoušet virtuální realitu, pohrát si s Ozoboty, navštívit Zoo slepičí koutek a zjistit, co se děje v medvídkové nemocnici.

Vezměte rodiny, udělejte si příjemnou procházku parkem a navštivte druhý ročník festivalu Oživ centrum II. Cestou ochutnejte speciality z food zóny, v klidu poseďte v piknikové sekci a navštivte design market, letos doplněnéhý i o SWAP koutek, ve kterém si budete moci vyměnit nebo za pár korun nakoupit oblečení, které ještě rozhodně není na vyhození. Díky tomu, že ve stejný termín probíhají i Svátky města Olomouce, bude program rozšířený o hudební a umělecká vystoupení a také světelnou show. Park rozzáří obří světelný model měsíce Lunalón. Na festivalu se podílí i Spolek Trend vozíčkářů, který pořádá Olomouckou štafetu na vozíku, pro kterou chystá vlastní doprovodný program. Část festivalu bude probíhat také u Galerie Moritz. Tam na vás budou čekat mj. africké trhy, loutkové divadlo a další.

Vstup na akci je zdarma a podrobný program najdete na facebookových stránkách festivalu Oživ centrum.

 

 

 reklama

Další články