[OL]4you na

Pozvánka: Výstava Lenky Hatašové "V jiném světle"

V pátek 26. února 2016 v prostějovské Galerii u Hanáka proběhne vernisáž autorské výstavy fotografií Lenky Hatašové: V jiném světle. Jde o pokračování výstavy, která vznikla pro pražskou Nikon Photo Gallery. Výstava v Praze měla velký úspěch nejen u návštěvníků, ale také u médií. Proto fotografka dává možnost zhlédnout výstavu i mimopražským milovníkům kultury.

Fotografie ukazují známé tváře českého a slovenského showbusinessu z trochu jiného úhlu, než v jakém jsme zvyklí je vídat. Často jsou zahaleny v atmosféře stínů, jejichž zdrojem je ve většině případů modulované denní světlo. Osobnosti jsou tak zachyceny v situacích a prostředích, v jakých se běžně fotografovat nenechávají. Poodhalují část svého soukromí, aktuální nálady i své hluboké nitro. Přirozeně vzniklo jakési intimní napojení mezi fotografkou a jejím objektem, díky důvěře pramenící z dlouhodobé spolupráce.

Série fotografií je společným projektem Lenky Hatašové a společnosti Nikon. K pořízení fotografií pro tento projekt využila autorka fotoaparát Nikon D3X a objektivy Nikkor AFS f 24mm, 35mm, 58mm a 85mm, všechny se světelností 1,4. Právě tyto světelné objektivy pomohly z kreativních nápadů pro práci s přirozeným světlem vytěžit maximum.

Výstava 30 fotografií Lenky Hatašové v prostějovské Galerii u Hanáka bude trvat do 29. března 2016. 

Více informací o fotografce Lence Hatašové najdete zde

reklama