[OL]4you na

Předsevzali jste si studium cizího jazyka? Skvělé! Poradíme vám, jak ve studiu vytrvat!

Předsevzali jste si studium cizího jazyka? Skvělé! Poradíme vám, jak ve studiu vytrvat!
Unsplash

Patříte mezi více než polovinu Čechů, kteří si každoročně dávají novoroční předsevzetí? Nejčastějším předsevzetím bývá dle průzkumu zdokonalit si svou jazykovou vybavenost. Jenže mnoho z nás po pár týdnech nové nadšení přejde a studium nadobro odloží. Je to škoda, protože právě znalost cizích jazyků člověku může přinést mnoho benefitů. Znalost cizího jazyka zajistí kvalitnější uplatnění na trhu práce nebo skvělý trénink mozku jako prevence Alzheimerovy choroby. Stačí jen správná motivace a splněné předsevzetí se brzy změní v oblíbený koníček.

Držte se při zemi
Začátky bývají snadné. Hned první dny popadneme učebnici a opakujeme, co už jsme kdysi uměli. Jak ale vytrvat a na studium během pár dní nezapomenout? Nejprve si ujasněte strukturu, která vás bude udržovat v neustálé motivaci. Stanovte si reálné cíle a k učení vyzvěte parťáka, ať už v podobě lektora nebo kamaráda, s kterým se budete navzájem motivovat. V učení postupujte pozvolně, ale dbejte na pravidelnost. Každý den se naučte pár nových slovíček, zhlédněte jeden díl seriálu ve zvoleném jazyku nebo navštěvujte pravidelně hodinu s lektorem, na které se důkladně připravujte. Pokud budete mít pocit, že vám učení nejde, neobviňujte se, a už vůbec se nevzdávejte. Zhluboka se nadechněte a zkoušejte to dál.

Výsledkem bude nejen lepší sebevědomí, ale i to, že studium cizích jazyků má pozitivní vliv na lidský mozek a dokáže oddálit jeho stárnutí. Proto zvláště u seniorů a stárnoucí generace může pomoci předsevzetí nejen s rozšířením obzorů, ale poslouží i jako prevence proti Alzheimerově chorobě a demenci. Znalost více cizích jazyků přináší benefity ale i mladším. Zlepší si logické myšlení, kreativitu a rovněž i slovní zásobu v mateřském jazyce.

 

Foto: archiv firem a Unsplash

reklama