[OL]4you na

Překonejte své limity díky Mattoni ½Maratonu Olomouc.

Je to tady! Do Olomouce míří čtrnáctý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc a už v sobotu 15. 6. vyběhne několik tisíc závodníků do ulic. Závod, který se pyšní známkou kvality Label Race od World Athletics odstartuje v 19.00 na Horním náměstí. Společnost RunCzech pořádající Mattoni 1/2 Maraton Olomouc pořádá běžecké závody v několika městech napříč Českou republikou a je spolupořadatelem také závodů v Německu a Turecku

Překonejte své limity díky Mattoni ½Maratonu Olomouc.
Zdroj: RunCzech

Rok se s rokem sešel a máme tu další ročník očekávaného Mattoni Olomouc Running Festivalu, který jako každý rok vyvrcholí olomouckým půlmaratonem. Na start se postaví několik tisíc běžců, kteří si hrdě poběží pro svou medaili. V 19.00 se Olomoucí rozezní tóny Vltavy a rázem se z našeho historického města stane závodiště plné nadšení, úsilí a podpory ze strany diváků. Jeden z nejoblíbenějších tuzemských půlmaratonů je součástí projektu EuroHeroes, takže v něm nebudou chybět největší evropské hvězdy.

Pokud se ovšem necítíte na celou trasu, máte možnost závodit ve čtyřčlenném týmu s přáteli či kolegy. První ze čtveřice vystartuje spolu s ostatními běžci a další členové budou čekat na jednotlivých předávkových místech. Poslední člen doběhne do cíle spolu s půlmaratonci. Další možností jak si trasu rozdělit, je varianta 2Run, během které si celou trasu rozdělíte ve dvojici napůl (10+ 11 km). První člen startuje s ostatními a druhý na 10. kilometru přebírá štafetu a dobíhá taktéž do cíle s půlmaratonci. Ani letošní ročník se neobejde bez výzvy rektora Univerzity Palackého v podobě Běhu o pohár rektora.

ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL

To je způsob, kterým společnost RunCzech vítá v běžeckém světě každého a součástí běžeckého svátku jsou také kratší závody, pro malé i velké běžce. Běžecký svátek zahájí Šantovka 5 km Běh, který odstartuje na Horním náměstí už v 9.00.  Následovat bude závod dm rodinná míle v 17.00, který je úžasným zážitkem pro celou rodinu. (Na našem Facebooku aktuálně probíhá soutěž o 4 vouchery na registraci zdarma).

A nezapomnělo se ani na nejmenší závodníky od 2 do 7 let, pro které je připraven od 17:45 dm bambini run.

Celý běžecký víkend doplní i Moravia Sport Expo, které se bude konat na Výstavišti Flora Olomouc. Zde si kromě vyzvednutí vašich startovních čísel můžete užít bohatého doprovodného programu, který ve vás utuží vaši sportovní náladu.

Připravili jsme si pro vás také soutěž o registraci na samotný Mattoni 1/2Maraton Olomouc, které se můžete zúčastnit zde.

Všechny informace a registrace najdete na webu RunCzech.

reklama