Přidejte se k nočnímu běhu pro Světlušku na podporu nevidomých

Přijďte si užít olomoucké magické rojení světlušek čelovkovitých, které umí rozsvítit nejen trať ukrytou ve tmě, ale i životy nevidomých. Nezapomeňte vzít své blízké a přátele. Běhat potmě má totiž smysl.

Hana Došlová

Díky každoroční účasti běžců se za devět let pořádání Nočních běhů pro Světlušku podařilo získat na pomoc nevidomým neuvěřitelných 18,5 milionů korun. Nákupem startovného, přispějte i vy nadaci 500 Kč a užijete si s dobrým pocitem jubilejní 10. ročník běhu s rozsvícenými čelovkami. Letošní běh se uskuteční v Plzni, Brně, Praze, Ostravě, Jihlavě a v Olomouci. Olomoucký Noční běh pro Světlušku startuje ve středu 20. října ve 20 hodin od Atletického klubu v Bezručových sadech. Trať o délce 2,3 km nebo 4,6 km si můžete zaběhnout či projít, vzdálenost si navíc můžete vybrat až na startu. Těšit se můžete i na zábavný doprovodný program v podobě ohnivé show Jana Hlavsy, která bude probíhat od 18:30 a osmé hodiny večerní. Ve stejném termínu do Olomouce dorazí také Kavárna POTMĚ, která nabídne nejenom posezení nad dobrou kávou, ale také doprovodné poslechy k probíhajícímu festivalu Prix Bohemia Radio.

Startovní balíčky pro všechny
Pro všechny běžce budou připravené krásné startovní balíčky. Při včasné registraci si budete moci zvolit k vaku na záda čelovku nebo sportovní čelenku. V obou variantách balíčků bude pro vás připraveno i energetické osvěžení. Na Noční běh pro Světlušku se můžete registrovat zde.

Světluška pomáhá nevidomým k samostatnosti
Noční běh pro Světlušku se řadí jistě mezi jedny z největších sportovních akcí na podporu lidí s hendikepem. Začátky sportovní akce pomáhající těžce zrakově postiženým přitom začaly výběhem tří kamarádů, kteří se rozhodli uspořádat s přáteli zážitkový noční charitativní běh pro Světlušku s čelovkami. „Jenže potom jsme dostali odvahu a plácli jsme si, že pozveme širokou veřejnost běžců. Kdo přijde, dá symbolické startovné, které v plné výši věnujeme Světlušce,“ vysvětluje kreativec David Podhola, který je spolu s Jakubem Herešem a Martinem Skálou jedním z otců Nočního běhu.

„Nabídli jsme tedy projekt Nadačnímu fondu Českého rozhlasu. Nikdo nevěděl, do čeho jdeme a jaký úspěch vůbec akce bude mít. Všichni jsme tomu ale věřili. Po deseti letech je tady báječný seriál běhů po celé republice, který nám stále potvrzuje, že běhat ve tmě má milionový smysl, a to doslova,“ uzavírá David Podhola k letošnímu desetiletému výročí Nočního běhu. Ten od roku svého konání dokázal oslovit téměř 40 tisíc běžců, kteří zrakově postižené podpořili částkou 18,5 milionů korun.

Další informace o závodě naleznete zde.

#olomouc

reklama

pearl-design
Další články