Přijďte na festival Oživ centrum III. už v pátek a sobotu

Bohatý kulturní program, zábava pro děti, letní kino, food zóna a design trhy se SWAP koutkem oživí 10. a 11. září olomoucké Horní náměstí. Nenechte si ujít symbolické zahájení s tisíci ekologicky rozložitelnými balonky.

Ilona Tandlerová

Co znamená “oživit centrum”?

V Olomouci to znamená zorganizovat tradiční festival s netradičním přesahem. A co, že to bude konkrétně? Festival Oživ centrum je záruka všeho dobrého - kulturního programu pro dospělé, her a soutěží pro děti, tematicky vytipovaných drobných prodejců na design marketu, gastro sekce a dalších aktivit. V čem konkrétně tedy bude spočívat přesah tohoto festivalu? 

SWAP koutek

Nakupujte bez peněz! Spíš by se hodilo říct: "Přijďte vyměnit své staré oblečení (doplňky, knihy, hračky…) za nové." SWAP koutek, který bude součástí design marketu, vyjde vstříc všem. Zákazníkům i přírodě. Nakupuje se na principu výměny. Vezměte s sebou čisté oblečení, které už nenosíte a vyměňte ho za něco, co se bude zrovna hodit. Když budete mít štěstí, ulovíte třeba i něco úplně nového s cedulkou. Pokud jste minimalisté a nemáte za co vyměňovat, položky budete moci na místě za drobnou částku koupit. Nejlepší na tom všem je, výtěžek podpoří dobrou věc.

Design trh a gastro sekce

Neopomínejme ani samotný design market. Přijďte si prohlédnout nabídku malých obchodníků, které vyrábí s láskou k řemeslu. Vyberte si designový kousek a podpořte lokální výrobu. Na výběr bude samozřejmě oblečení a doplňky, kosmetika a spousta dalších "nezbytností". Přelom léta a podzimu je navíc jako dělaný ke sběru a zpracování čerstvých lokálních potravin. Úroda z Hané na vás bude čekat pod barevnými deštníky  v podobě farmářského trhu na ulici 28. října směrem ke Galerii Moritz. To ale rozhodně není všechno. Těšte se na pořádné burgery a drinky, včetně točeného prosecca.

Zapište si do kalendáře datum 10. a 11. září a dorazte na Horní náměstí i vy. “Mám radost, že festival se podařilo opět zorganizovat s těmi nejlepšími partnery. Ve stejném termínu se navíc konají Dny evropského dědictví, program bude opravdu prvotřídní”, říká hlavní organizátorka festivalu Oživ centrum, Jana Lébrová. Novinky a kompletní program najdete na Facebooku Oživ centrum. Program pro vás bude mít připraveno také kino Metropol, které pro potěší milovníky romantiky v podobě letního kina s filmem Matky

Více info k akci najdete zde

#kultura

reklama

smartregion
Další články