[OL]4you na

Udělejte si hezčí podzim!

Astronomický podzim oficiálně začíná dnes v 15 hodin 30 minut. Snad jste si užili léto, se vším všudy, i když bylo letos trochu jiné a budete na něj mít jen ty nejkrásnější vzpomínky. Podzim je období kabátů, šál a velkých svetrů, voňavých svíček, čtení a spousty horké kávy. My v redakci už se na něj moc těšíme! Vám přinášíme pár tipů, jak si udělat ten letošní podzim hezčí!

Udělejte si hezčí podzim!
Podzim (Zdroj: Pixabay)

1) Pořiďte si voňavé mýdlo 

Naše oblíbená přírodní kosmetika Almara Soap přináší limitovanou edici těch nejvoňavějších mýdel na světě. Vybírat můžete ze dvou typicky podzimních vůní - Apple Cider a Pumpkin Spice Latte. Jablečná varianta přináší intenzivně svěží a zároveň sladkou vůni šťavnatých jablíček a zralých hroznů. Mýdlo je vyrobeno z čerstvých jablek vypěstovaných ovocnáři v Českém středohoří. Pomyslnou třešničkou na dortu je v případě Apple Cider zdobení pravou skořicí, které každého při pohledu na něj vždy znovu přinutí k úsměvu.

Pumpkin Spice Latte, druhá z podzimních limitek, se pyšní podmanivou vůní sladkého dýňového koláče s kořením a tóny brusinek. Mýdlo je vyrobeno z pravého a čistého pyré z dýně Hokkaido vypěstované českými farmáři. Právě olej z dýňových semínek a dýňová dužnina jsou bohaté na minerály a vitamíny a působí tak blahodárně na pokožku celého těla. 

Apple Cider mýdlo od Almara Soap

 

Pumpkin Spice Latte mýdlo od Almara Soap

2) Přečtěte si knížku

Zapalte si voňavou svíčku, zabalte se do deky a vezměte si do ruky knížku. Ať už to bude detektivka nebo některý z podzimních tipů, o kterých píšeme tady, nechte se unést do světa fantazie. 

3) Najděte si nový seriál, který budete sledovat 

Netflix i HBO nabízejí nepřeberné množství seriálů, kde si vybere každý dle svého gusta. My v redakci jsme propadli seriálům Koruna/The Crown, Prezident v pořadí/ Designated Survivor (obojí Netflix) a novince Vychováni vlky od HBO GO. Chcete se zasmát? Pak si na Netflixu najděte seriál Dobré místo/The good place.

Koruna/The crown

Prezident v pořadí/ Designated Survivor

Vychováni vlky/Raised by Wolves

Dobré místo/The good place.

 

4) Přepněte na červené víno 

S ochlazujícími se dny přecházíme v redakci z bílého vína na to hutnější červené. Společně s pár kousky sýra, čerstvě nasbíranými ořechy a třeba nakrájenými hruškami je taková sklenička těžšího Merlotu nebo Primitiva přesně to pravé, pokud si chcete doma udělat pohodu. Chcete podpořit raději českého vinaře a jste přesvědčení, že dobré české červené neexistuje? Pak si sežeňte lahev skvělého Cuvée Element IGNIS 2017 z vinařství Uherek a nechte se přesvědčit o opaku!  

5) Stavte se ve Starbucks na dýňové latté

I když běžně piji černou kávu, supersladké dýňové latté je jednou za sezónu "must" a  navodí mi pokaždé tu správnou podzimní náladu. 

6) Jděte pouštět draka

Ať už máte děti nebo ne, vraťte se do školních let, najděte si místo, kde pěkně fouká a vyrazte pouštět draka! 

7) Pořiďte si kašmírovou šálu

Takovou, do které se můžete schovat, která bude krásně hřát a hodit se bude ke všem možným outfitům.

8) Buďte šťastní 

Nenechte si zkazit náladu tím, že se dny krátí, začíná být sychravo a nepropadejte podzimním depresím. Naopak si zkuste užívat i ty nejmenší okamžiky, kdy je vám dobře. Ať už se rozhlédnete venku v přírodě a vidíte, jak se pomalu začíná zbarvovat listí do spousty přenádherných barev, sedíte s hrknem dobrého čaje nebo jen tak koukáte třeba na seriál se svou druhou polovičkou. A když bude nejhůř, vezměte si do ruky knížku od Pierra Franckha "Jednoduše buďte šťastní", která vás k tomu, abyste si uvědomili, co vlastně štěstí je, malinko popostrčí. 

                                                                                                                                                                    

 

Krásný začátek podzimu vám přejeme! 

 

reklama