Víkend plný tance, dobrého jídla a dětských radovánek!

Veronika Jínová

Pro děti

Pro vaše děti si ve Sluňákově připravili den plný postav z českých večerníčků. Plno zábavných aktivit děti podniknou na několika stanovištích a jejich ruce zaměstná hravá korálkárna Qítko. V hliněné peci můžete dokonce zkusit upéct chleba! Akce se koná v sobotu 22. 2. 2020 od 10 – 16 hodin.

V sobotu si na Střední škole polytechnické dávejte pozor, ať nešlápnete na kostku Lega. Koná se zde totiž třetí ročník celodenní akce Kostkování Olomouc 2020. Skvělou atmosféru, více než 40 herních stanovišť s kostkami LEGO, komentované prohlídky nejzajímavějších LEGO modelů nebo soutěže o LEGO ceny? To si nesmíte nechat ujít! Událost probíhá 22. 2. 2020 od 10 do 17 hodin.

Pro nejmenší si Divadlo Tramtárie přichystala benefiční představení Pohádek o mašinkách, které se koná v Kině Metropol. Děti poznají mnoho nových vláčkových kamarádů, malé, velké, hodné, ale i trochu nafoukané. Představení začíná v 10:00 a stojí 160 Kč.

Vyrazte za kulturou!

Olomouc se zase oblékne do večerních rób. V prostorách krásného hotelu NH Collection Olomouc Congress se v sobotu 22. 2. 2020 koná Reprezentační ples Univerzity Palackého. Hudbu k tanci a poslechu zajistí taneční orchestr TopBand Jana Smolíka.  Za pozornost stojí každopádně také vystoupení známého hudebníka Kapitána Demo. Více na www.ples.upol.cz. Akce začíná v 19:00.

Plesová sezóna je v plném proudu. Pro sportovní nadšence se vybízí Fotbalový ples 1.HFK Olomouc, který se bude konat 22. 2. 2020 od 19:30 hodin v RCO v Olomouci. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina TRIGON a trochu kouzla a magie do večera přinese mág Karel Pomahač.

Okoštovat skvělá vína z Arcibiskupských vinných sklepů můžete na Lidovém bále s lidovou písní. Prostorem olomoucké Flory se rozezní hudba taneční skupina New Street Band. Akce se koná 22. 2. 2020 od 19:00.

Pomalé nedělní ráno? Bez problému!

Pozdní vstávání v neděli je skoro povinností. Pro takové je tu nedělní brunch v Trouble Cafe. Těšit se můžete brownies lívance, polévku Pho Bo nebo vejce, domácí muffin a cizrnu s pečenou řepou.

Na pořádné nedělní jídlo klidně vezměte i svoje děti. V Nutrend Worldu si totiž připravili Maškarní brunch. Ratolesti si zasoutěží o nejlepší masku, užijí si plno zábavy a vy si v klidu vychutnáte pořádné dopolední kafe. Brunch trvá od 11 do 17 v neděli 23. 3. 2020.

Vzdělání není nikdy dost

Pro zájemce o výtvarné umění tu máme jednu perličku. V neděli 23. 2. 2020 v Arcidiecézním muzeum proběhne diskuze o výkladu jednoho obrazu s názvem KE 3171 O 96: Disputace o citrónu. A bude to trochu duel, výklad totiž přednese teoretik umění profesor Ladislav Daniel a kurátorka Arcidiecézního muzea Mgr. Gabriela Elbelová. Budou se jejich výklady shodovat? Přednášku za redakci velmi doporučujeme, začíná v 16:00.

#olomouc #tipy na víkend

reklama

Další články