Vítejte v novém světě Lego Vidiyo

Hravý a inovativní způsob tvorby videí spojuje fyzický a digitální svět hry díky kombinaci speciálních BeatBitů s efekty, tematických minifigurek a virtuálního rozměru hravé aplikace, která přivede dětské představy k životu.

Hana Došlová

Lego Vidiyo díky spojení hudby a hry poskytne dětskému světu tvorby zcela nový rozměr a zdůrazní důležitost kreativity. Fantazii dětí se nekladou žádné meze a mohou rozehrát svůj vlastní svět a zachytit jeho rytmus. Stačí si stáhnout aplikaci zdarma, naskenovat Lego figurky a vdechnout jim život pomocí rozšířené reality. Pak už jen vyberou píseň svého oblíbeného interpreta a přidají parádní efekty prostřednictvím BeatBitů. Finální video je možné sdílet v aplikaci a předvést ho všem!

Jaké hudební žánry se nabízí?

CUKROVÝ POP je pro všecchny nadšence sladkých zpěvaček a delikátních tanečníků v dalekých zemích, kde na stromech rostou bonbóny. Umělci baví své cukrovinky pojídající publikum velkými hudebními a divadelními představeními inspirovanými jejich oblíbenými dezerty. Můžete si vychutnat sledování baletu formou bufetu, bonboniéru roztleskávaček, a dokonce i saxofonové sólo na zmrzku. Koncerty jsou plné speciálních efektů, jako jsou déšť dortíků, popcornové konfety a tanečníci na kolotoči ze sladkostí.

PIRÁTSKÝ PUNK – Rebel Punk Pirate je nejslavnější hudebník sedmi moří. Proslavil se bláznivou hrou na kytaru vyrobenou z kotvy! Pirátský punk je hudební žánr pro všechny rebely, který se zrodil v tajuplném Čírovém zálivu. Hrají jej ostřílení piráti, mořské panny a další mořští tvorové, kteří neuznávají suchozemská pravidla – nástroje a módní oblečení kradou z vraků lodí. Divocí fanoušci často svým oblíbeným písním vzdávají hold střelbou z kanónů a celý koncert prozpívají s kapelou – někdy tak nahlas, že kapelu ani není slyšet. Mezi oblíbené taneční pohyby patří „šerm s dřevěnýma nohama“ a „žraločí surf“. Můžete si je vychutnat na některém z tajných podvodních koncertů, na které musíte najít „pozvánku v láhvi“.

MIMOZEMSKÁ TANEČNÍ HUDBA – DJ Alien, který je slavný po celé galaxii, miluje mimozemskou taneční hudbu a ve svém klubu Cosmix hraje nadpozemské DJ skladby! ETDM, což je zkratka pro mimozemskou taneční hudbu (Extraterrestrial Dance Music), navázala první kontakt s naší planetou před pár lety a od té doby se na hudební scéně těší velké oblibě. Mezi nejslavnější hvězdy tohoto žánru patří například Slime Singer známý pro neobvyklé syntezátorové zvuky, taneční skupina Rave Aliens, předvádějící gravitaci popírající kreace se svítícími tyčinkami, a slavný DJ Alien, jehož podivný Wubstep fascinuje davy trsající v klubu Cosmix. Koncerty ETDM se vyznačují působivými vizuálními efekty, jako jsou hologramy a superrychlé lasery, a pokud budete mít štěstí, možná zapnou i mutovací paprsek – a pak teprve začne ta pravá party.

TROPICON – Party Llama vládne všem večírkům. Miluje tropické rytmy a jeho sestavy na kolečkových bruslích s rumba koulemi jsou hřebem každého vystoupení! Tropicon zachycuje divoké rytmy resortu Eldoradio. Je to hudba, která ztělesňuje pohodu na slunci s přáteli. Každým průvodem, ve všech džunglích a na všech plážích se linou zvuky samby, reggaetonu a ocelových bubnů. Party Llama, DJ Cheetah a tanečníci plameňáci vystupují pro lidi, kteří se přijeli pobavit na dovolenou – tedy natřít se neonovou barvou, házet si nafukovacími balony a pozorovat tanečníky capoeiry.

K-PAWP – Unicorn DJ je aktuálně nejslavnější jméno K-Pawpu. Každý koncert rozzáří svými třpytivými DJ sety! K-Pawp je největším hudebním trendem dneška. Město Sigapaw se stalo domovem nejroztomilejších, nejparádnějších a nejumňoukanějších zvířecích skupin. Milované hvězdy, jako jsou zajíčci, kočky, a dokonce i jednorožci, zaplňují obrovské koncertní haly a jejich fandové je doslova zbožňují. Jejich vystoupení jsou známá pro epické efekty, kde diamanty, déšť třpytek a obří duhové hrady na obláčcích nejsou nic neobvyklého.

ROBO HIPHOP – Robot Break-dancer je hiphopovou legendou, neboť vynalezl některé z nejvíce technicky náročných tanečních pohybů vůbec! Robo HipHop vznikl v ulicích Beatbox City. Tam se scházeli rapující roboti, mixující kyborgové a taneční drony, aby předvedli své nejnovější taneční pohyby. Tito vynalézaví mistři této robo-taneční techniky se dokáží naprogramovat tak, aby předváděli kreace, jaké si jiní ani nedokáží představit. Ti nejlepší tanečníci jsou tak slavní, že si kupují různá vylepšení, jako jsou digitální hledí, paže navíc, zabudované reproduktory a pozlacení.

Co najdete ve své krabičce?

Sběratelské krabičky Bandmate obsahují minifigurku Bandmatea (neboli člena kapely), 2 náhodné dílky BeatBitů, 1 unikátní BeatBit, 1 doplněk a pódium z kostek s plochou pro 3 BeatBity se speciálními efekty. A navíc také návod a sběratelský letáček.

Černé BeatBity přinášejí skvělé video efekty jako déšť třpytek nebo barevné efekty. Růžové jsou o stylu. Akvamarínové přidávají do písní zvukové efekty. Oranžové vás rozesmějí zábavnými efekty, které můžete přidat do videa. Žluté naučí vaši minifigurku ty nejlepší taneční pohyby. Zelené vaše video posunou o úroveň výš změnou scenérie a pozadí. Sada je určena pro milovníky tvořivého hraní a hudby ve věku 7–13 let a otevírá jim zcela novou realitu, kde mohou popustit uzdu své fantazii a volně experimentovat v bezpečném světě hry a hudby. Aplikace nabídne v rámci spolupráce s Universal Music Group kolem 30 singlů a hitparád ze světových žebříčků, ale i oblíbené klasiky. Hudební nabídka navíc bude postupně rozšiřována. Každá píseň je intuitivně kompatibilní se všemi BeatBity a vytváří tak perfektní rytmickou harmonii a kreativní zážitek z vlastní tvorby a audiovizuálních úprav. Součástí aplikace je možnost tvorby a úpravy vlastní kapely. Malí producenti mohou své kapele vybrat jméno, doplňky, oblečení, ale třeba i návrh obalu jejich nového alba. Pro uživatele jsou připravené různé výzvy a jejich plněním získávají body. Ty pak mohou využít k otevření dalších prvků a funkcí k ještě detailnějším úpravám svých kapel a jejich choreografií. Milovníci Lega si tak mohou úplně poprvé navrhnout a upravit své minifigurky tak precizně díky více než 1 400 odemykatelným prvkům, které jsou přístupné právě skrze plnění výzev a samotnou aktivní tvorbu v aplikaci. 

Více na https://www.youtube.com/watch?v=wJEIcDhwNC0reklama

Další články