[OL]4you na

Výstava PodVodou potrvá v Olomouci do konce roku 2017

Olomouc žije nejen kulturou a sportem, ale i uměním. Dokáže očarovat nejednoho umělce, aby zde prezentoval své výtvory. Jedním z nich je i Jan Povýšil – plavec, paralympionik a (jak se sám nazývá) „majitel foťáku“. Svou lásku k vodě, plavání a černobíle fotografii otiskl do výstavy s názvem PodVodou, která právě probíhá v kavárně Kafe jak lusk.

Výstava PodVodou potrvá v Olomouci do konce roku 2017

Honza Povýšil – plavec z Podolí, paralympionik – na první pohled obyčejný chlap na vozíku. Pokud ho ale poznáte blíž, zjistíte, že je to srdcař, který rád pomáhá kolem sebe, má specfický smysl pro humor a ještě rád fotí. Barevné fotky jsou podle něj nudné, proto fotí černobíle. Protože většinu svého času tráví na bazéně – ve vodě a pod vodou – a bere s sebou foťák, vznikla série fotgrafií právě z tohoto prostředí. Fotky už Honza prezentoval v Praze, Brně a nyní i v Olomouci. 

Jeho výstavu s názvem PodVodou můžete navštívit do konce roku 2017 v kavárně Kafe jak lusk. Celá akce má také charitativní podtext – výtěžek z prodeje fotek poputuje na podporu TyfloCentra Olomouc,o.p.s. Více informací o výstavě, autorovi a celém projektu najdete na webu.

reklama