Advent v Olomouci: víme, co by vám rozhodně nemělo uniknout!

AKTUALIZOVÁNO: PROGRAM VÁNOČNÍCH TRHŮ SE RUŠÍ, I TAK ALE MÁ PŘEDVÁNOČNÍ OLOMOUC CO NABÍDNOUT. Už v neděli budou oficiálně zahájeny vánoční trhy. Ty naše patří k těm s nejpůsobivější atmosférou vůbec. A letos slibují řadu novinek a zajímavý program, který reflektuje příklon k tradici. I když situace není úplně jednoduchá, věříme, že si olomoucké Vánoce užijeme, jak se patří... Mají totiž jedinečné kouzlo a těšíme se na ně celý rok.

Zuzana Doleželová

21. listopadu 18:00  - rozsvícení stromu
Rozsvícení vánočního stromu patří k nejatraktivnějším momentům celých adventních trhů. Nádherná douglaska, která na Horní náměstí doputovala už 7. listopadu z Hluboček, se připravuje na slavnostní chvíli ve velkém. I letos se můžeme těšit na vkusně nazdobený strom, který bývá každoročně řazen mezi ty nejhezčí v České republice. Jaké ponese jméno, se dozvíme už v neděli před osmnáctou hodinou.

21. listopadu 18:15 - koncert Báry Basikové
Na slavnostní rozsvícení stromu naváže asi nejvýraznější bod letošního doprovodného programu trhů - koncert zpěvačky Báry Basikové. Kdo miluje její charakteristický hlas, nebude na náměstí chybět.

27. listopadu 17:00 - koncert Pavla Dobeše
Zpěvák a skladatel Pavel Dobeš napsal a složil desítky písní, z kterých se staly hity. Nejdůležitější jsou pro něj texty písniček. V nich umí odvyprávět příběhy... Už 27. listopadu toho můžeme být svědky.

5. prosince 15:00 - Mikuláš
Mikulášská nadílka na Horním náměstí patří k tradici, která nebude chybět ani letos. Pokaždé si sem najde cestu řada malých i velkých návštěvníků a kromě nadílky se na Horním náměstí chystá také mikulášská jízda tramvají.

10. prosince 17:00 - Orchestr Jaroslava Ježka 
Kdo má rád big bandy, přijde si 10. prosince na své. Orchestr Jaroslava Ježka patří k těm, které se dobře poslouchají, i když holdujete jinému hudebnímu žánru. Jisté je, že centrum Olomouce v tento den ožije skvělými melodiemi.

18. prosince - benefiční koncert pro Trend vozíčkářů
Dobrých skutků není nikdy dost, tak 18. prosince zajděte podpořit správnou věc. 

24. prosince 22:00 - půlnoční mše
Pokud se vám po Štědrém večeru a nadělování a vybalování dárků zachce vydat se na procházku, vezměte to přes náměstí. Mše pod širým nebem má skvělé kouzlo, a pokud ještě napadne sníh, celá akce dostane mnohem působivější a magičtější rozměr.

Různé termíny - vánoční kino
Vesničko má středisková, Pelíšky, S čerty nejsou žerty, Vrchní prchni, Dovolená s Andělem, Anděl na horách a další... Novinkou letošních adventních trhů je vánoční kino, které slibuje jeden filmový hit za druhým. Všechny zmíněné snímky patří k české klasice a tu máme rádi, obzvlášť před Vánoci.

Vyhlídkové kolo
Ruské kolo v areálu tržnice nabízí skvělou zábavu pro malé i velké. Jedna jízda vás přijde na 100 korun, ale zážitek je to k nezaplacení (tedy obzvlášť pro ty malé, co si budeme povídat).

Punče
Jestli je něco neodmyslitelně spjato s olomouckými Vánocemi, jsou to všudypřítomné punče. Můžete si je vychutnávat nejen na trzích, ale tuhle hřejivou dobrotu mají na lístku téměř v každé restauraci, kavárně či vinotéce. Každý má svůj oblíbený punč, na který nedá dopustit. 

Trhy budou probíhat od 19. listopadu do 23. prosince a budou otevřeny každý den od 10:00 do 21:00, v pátek a v sobotu pak do 22:00. Aktuální informace a kompletní program najdete ZDE.

Olodvorek
Výborné punče a hlavně příjemné koncerty najdete od 18. listopadu také na Olodvorku na Dolním náměstí pod taktovkou Plaveb Olomouc. Jejich námořnický punč je fantastický, Olodvorek je úchvatnou oázou uprostřed tepu města a koncerty zde mají skvělou atmosféru. Pro aktuální program či novinky doporučujeme sledovat Facebook.

Hezký předvánoční čas všem!
 

Napsali jsme:
Vánoční trhy odstartují 19. listopadu. Těšte se na skvělou atmosféru a spoustu zábavy
Trhy se chystají, vánoční strom se rozsvítí v neděli 21. listopadu
Kam na vánoční trhy do zahraničí? Vybrali jsme pro vás ta nejkrásnější města

#tipy

reklama

pearl-design
Další články