Barber Shop v Olomouci! Už jste o něm slyšeli?

Co všechno je v Olomouci pro muže? Ale ne jen tak ledajaké muže... pro gentlemany! Redakce [OL]4you pátrá a informuje!

Zuzana Zbořilová

Zastřihněte vous a vychutnejte si nakouřenou whisky

Ženám vstup zakázán! I tak by se dalo definovat první čistě pánské holičství v Olomouci, Doe's Barber Shop, které se otevřelo na začátku ledna tohoto roku na Erbenově ulici 270/2. Z pohledu muže – nutnost, která v Olomouci doposud chyběla. Každý muž to jistě mnohokrát v životě zažil – přijdete se ostříhat do kadeřnictví (které sice inzeruje pánské střihy), ale péče, kterou dostanete, je... řekněme nulová. Tak nějak vám střihnou vlasy, aby se neřeklo, a hlavně ať je to raz dva hotové a už jste pryč.

Mužský svět

V Doe's Barber Shopu ale čekejte něco zcela jiného. Už při vstupu do salonu poznáte, že jste v jiném světě... V mužském světě.  Máte chuť na kávu? Dostanete ji čerstvě namletou, voňavou. Pokud nejste vozem, můžete si vychutnat i skleničku kvalitní whisky nebo venezuelského rumu. To, co vás tady čeká, je relax a zážitek. Čas, který věnujete sobě.

Opravdoví muži totiž vědí, že péče o zevnějšek není znakem metrosexuálů. Každá žena má totiž vedle sebe ráda protějšek, za který se nemusí stydět. A pokud je procedura, díky níž se z vás stane sexy dřevorubec, ještě příjemná, co víc řešit?

Dokonalou péči v holení pamatují ještě naši dědové. Vy si můžete dopřát oholení klasickou metodou s napařením hot towel (horkým ručníkem) i dnes. O nic nepřijdete, ani když nosíte vousy. Ty vám zde upraví do toho správného tvaru za pomocí balzámů či olejů. Kromě holení a úpravy vousů vám v tomto holičství zastřihnou i vlasy a vytvoří správný účes, ale také upraví obočí a „opálí“ chloupky kolem uší. 

Továrna na sexy dřevorubce

Doe's Barber Shop z vás neudělá nikoho, kým už nejste. Jak prozradil majitel Richard Laně: „Správný chlap by měl být především sám sebou. Neškodilo by trochu se inspirovat v historii, kdy muži byli opravdovými gentlemany a chovali se hezky nejen k ženám, ale i k sobě navzájem. Dnešní doba je příliš virtuální a minimalizuje mezilidskou komunikaci na pár zpráv a smajlíků. Řekněte – nebylo by příjemnější potkat se s kamarádem v barber shopu nad dobrou kávou a whisky, probrat mužská témata a být sami sebou?“

Další pán na holení

Jak často byste si měli proceduru holení dopřávat? To záleží na tom, jak se máte rádi. Pokud se holíte dohladka každý den, můžete si rituál v Doe's Barber Shopu dopřát třeba jednou za dva týdny. Třeba jako takovou odměnu pro sebe. Vousy je dobré nechat upravit alespoň jednou za týden – ovšem nezapomeňte, že se o ně musíte starat i mezi tím. Je potřeba je česat, dávat jim výživu. Existuje mnoho balzámů a olejů, které jsou určeny speciálně na vousy a vy si je můžete v barber shopu vyzkoušet. 

Barber shopy byly z historického hlediska také místem svobodného vyjadřování, otevřených debat a sociálních interakcí. Už od svých začátků pomáhají dotvářet mužskou identitu. Dříve dokonce obřad prvního oholení mladého muže znamenal vstup mezi dospělé. A my jsme si jistí, že ženy jistě zaplesají, když se z mnoha (nejen) olomouckých chlapců stanou muži... 

Na svůj střih či holení se můžete dopředu objednat na telefonu +420 731 836 775 a více informací najdete na webu www.doesbarbershop.cz

Zaručená stylovka: nakouřená whisky 

„Nakouřená single malt whisky Ardbeg z ostrova Islay je pitím pro opravdové gentlemany. Její chuť je rafinovaná a určitě nebude chutnat všem vašim známým. Říká se, že se k ní musíte propít, žádný prvoplánový vztah. Přes závoj kouře a mořských tónů vás v chuti ohromí sladkost vanilky, dotyk citrusů a espressa,“ doporučuje Zdenek Kortiš z Black Stuffu. Ardbeg můžete ochutnat v Black Stuffu i v prvním pánském holičství v Olomouci, Doe's Barber Shopu.

Zapisník nejen pro cestovatele 

Na zápisníku Traveller’s Notebook vás na první pohled dostanou dvě věci. Desky z neupravované hovězí usně jsou příjemné na dotyk a také se na nich dříve vytvoří originální patina, která design zápisníku posouvá o úroveň výš. Praktické uzavírání na gumičku zajistí, že se vám zápisník v tašce neotevře a listy se nepomačkají.

Hned nato vás nadchne variabilita samotného zápisníku. Do desek si totiž můžete zasadit náplň podle vlastních představ od denních či týdenních diářů přes čisté listy až po složku na karty nebo třeba plastovou kapsu na zip.

Traveller's Notebook, Midori, 1399 Kč, www.gentlemanstore.cz

Pro elegány 

Kavárník? Profesor? Romantik? Designér? Cestovatel? Ženich? Ať je vaší životní vášní cokoli, v každém z vás je gentleman...

Pánský dřevěný motýlek, Virineo, Bewooden, 1090 Kč, www.bewooden.cz

 

#barber shop #pánské holičství #gentleman

reklama

Dvořákova Olomouc | Mfo
Další články