Brave Bear vytvořil krásné Vánoce dětem z dětských domovů

Pamatujete si na neziskovou organizaci Brave Bear, o které jsme vám psali v létě? Právě díky nim měly děti z dětských domovů na Olomoucku krásné Vánoce a dárečky, o kterých by si jinak mohly nechat jen zdát. Zároveň se jim podařilo darovat také to jediné, čeho si lze opravdu cenit - čas s tatínkem pro malého Nikolku...

Ilona Tandlerová

Ne všichni mají to štěstí, že mohou trávit čas svátků se svými blízkými, o to více si to uvědomují právě nyní. Kluci z Brave bear se snažili i letos udělat dětem z dětských domovů a klokánků radost a strávili s nimi čas plný her a věnovali jim spoustu hodnotných dárků. 

Minulý víkend v se rozdávala radost v dětském domově v Plumlově a v Litovli, s dětmi se hrály akční hry a potom dostaly hodnotné dárky.  Děti v Litovli se až doposud střídaly na 2 noteboocích na školu a vše ostatní 20 dětí, proto dostaly děti několik notebooků a příslušenství, spoustu hraček a také drogerii. V Plumlově mají děti nové hřiště, přály si dresy a také vybavení na hřiště, i to jim "Brave bear Ježíšek" splnil, k tomu navíc dostali spoustu vstupů do olomoucké jump areny a zase nechyběla ani kosmetika a hračky. V dětském domově v Olomouci byl potřeba výkonný notebook a příslušenství k němu, klokánek Olomouc pak obržel šek na 10 000 Kč. Dětem a tetám udělaly radost také balíčky se sladkostmi od kavárny NM Deserts. (Mimochodem, už jste ochutnali jejich dezerty? Pokud ne, napravte to co nejdříve, jsou neskutečně dobré!) Neziskovka Brave bear věnovala dětským domovům dárky za přibližně 100 000 Kč.

Mimo dětí bez rodin se v organizaci starají také o onkologicky nemocné pacienty. Letos darovali malému Nikolkovi, který před sebou bohužel má jen pár měsíců, to nejdůležitější - čas strávený s tatínkem, který by jinak musel do práce. Díky šeku v hodnotě tatínkové mzdy, kterou by si za těch pár měsíců vydělal tak budou moci strávit čas společně. Chlapeček se už 3 roky léčí s rakovinou, má nádor na mozku a bohužel se mu rozrůstá. Radost mu udělala také spousta dárků přímo pro něj, nicméně tím nejdůležitějším je v tomto případě čas s nejbližšími... 

Zapojte se do pomoci dětem i vy, v tomto článku můžete zjistit jak. A užijte si ty nejhezčí svátky se svými blízkými, i když s nimi nemůžete být osobně, zvedněte aspoň telefon a zavolejte jim nebo se vypravte na návštěvu. Ideálně ve dvou, od zítřka... :) 

#charita

reklama

smartregion
Další články