[OL]4you na

Červené rty jsou jako šperk...

...říká vizážistka Marta Šantorová. Červená rtěnka sluší každé ženě bez výjimky. Jde jen o to, vybrat si ten správný odstín a můžete směle vyrazit na rande i na ples.

Červené rty jsou jako šperk...

Správně zvolená červená rtěnka vás rozjasní, i když jste jinak nenalíčená. Hodí se k džínám a bílému tričku i k velké večerní róbě. Přinášíme vám přehled oblíbených rtěnek u nás v redakci i tipy od make-up artistky Marty Šantorové. Marta má bohaté zkušenosti, líčí modelky, celebrity na červený koberec i na focení pro módní časopisy či natáčení TV reklam. Na jejím instagramu najdete spoustu tipů na make-up pro různé příležitosti, včetně videí.

Pár tipů před líčením rtů

Pro aplikaci jakékoli rtěnky je potřeba rty připravit. Začněte tím, že jim dopřejete jemný peeling - osobně používám melounový od značky Jefree Star, který rty zbaví šupinek a dodá jim vláčnost. Nemáte peeling? Nic se neděje, naneste vetší vrstvu vazelíny nebo jiného podkladu, nechte chvíli působit a potom odstraňte šupinky vatovou tyčinkou, jde to raz dva. Následně je fajn dodat rtům podklad, klidně klasické labelo nebo vazelínu. 

"Červenou rtěnku rozhodně nanášejte štětečkem", říká Marta. Díky němu totiž nepřetáhnete a rty budete mít precizně nalíčené.  

Na oblíbenou červenou rtěnku jsem se ptala také Veroniky z redakce. Nezávisle na Martě mi i ona hned jmenovala superdržící Maybelline SuperStay Matte Ink, odstín Pioneer. Rtěnka byla tedy odhlasována profesionálkou i běžnou uživatelkou. Pořídíte ji za pár korun a na rtech vám opravdu vydrží celý den. Při odličování na ni doporučuji použít olejový základ odličovadla, nebudete tak muset rty moc drhnout. Za mě osobně je top rtěnka Pop Lip Colour od Clinique, odstín Cherry Pop. Ta je taky držák a i když ji mám na rtech třeba během oběda, nikdy se mi nestalo, že by byla rozmazaná. 

Odstíny rtěnek, které najdete v přehledu níže, jsem všechny poctivě otestovala a nenajdete v nich barvu, která by nebyla #approved :) 

Jestli vám přijde klasická rtěnka moc výrazná a přeci jen by chtěly mít červené rty, zkuste Make Me Happy od Marionnaud s lehoučkou balzámovou texturou, která rty zároveň vyživuje. Na klasické denní nalíčení ji používám taky a je silně návyková. Další variantou vhodnou pro všechny z vás, které s červenou chcete začít a potřebujete si na ni zvyknout, je lesk na rty. I ten vám dodá "šťávu" a ke klasické rtěnce už je to pak jen krok!  

reklama