[OL]4you na

Co s nadcházejícím letním víkendem?

Meteorologové slibují následující dny horké s občasnými bouřkami. To nás ale nezastaví, abychom si společně užili víkend nabitý jídlem a dobrou hudbou!

Co s nadcházejícím letním víkendem?

Pátek:

Páteční dopoledne přinese tradiční Selské trhy ve Smetanových sadech. Čerstvé ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, uzeniny a maso, džemy a marmelády nebo kuchyňské bylinky a koření si budete moci zakoupit od lokálních výrobců od 13:00 do 18:00 za Pavilonem A.

Koncertní scéna Palouček před S-Klubem přivítá dalšího hosta. Tentokrát přijede slavný comedy rapper Kapitán Demo. Koncert startuje v 18:00.

V nově otevřené Open Wine Garden se můžete v pátek těšit na Víno & Paellu & Koncert. Kuchař Enrique "El Romero" v rámci cooking-show připraví hromadu španělské paelly, zatímco vy můžete popíjet nejednu skleničku dobrého vína při teplém letním večeru. Od 19 hodin pak pod širým nebem zahraje oblíbený zpěvák a kytarista Marek Soldán, který vás potěší rytmy soul, r´n´b a blues. Vstup zdarma, akce startuje od 16:00.

Sobota:

V sobotu a neděli se můžete těšit na zajímavý program v Pevnosti poznání. Celý srpen tam totiž probíhá akce s názvem Návrat do pevnosti za vlády Marie Terezie. Pro tento víkend v rámci programu koná workshop Záhada olomoucké pevnosti, ideální pro všechny, které zajímá život ve vojenské pevnosti. Mimo jiné akce nabídne únikovou hru, přednášky, uvidíte dobové vybavení nebo ochutnáte sirup proti moru

Palouček před S-Klubem se tento víkend rozezní ještě jednou - tentokrát s rockovou slovenskou kapelou Horkýže slíže. S těmi nejznámějšími hity jako Malá žužu nebo Silný refrén Olomouc roztancují od 17:00.

Něco pro své zdraví a kondici můžete udělat v rámci PVZP RunTour, který se koná 15. 8. ve Smetanových sadech od 16:00. Zaběhnout si může každý, máma, táta i děti - RunTour totiž nabízí několik tras s jinačí délkou a náročností. Proběhnete se okolo rozkvetlých záhonů Výstaviště Flora a krásných pávů obývajících tento park. Registrace na webu www.run-tour.cz. 

Víkend má být horký, tak pokud se na chvíli chcete vyhnout sluníčku, "zavřete" se do kina Metropol. Kino promítne vybrané ikonické díky slavného seriálu Přátelé s českým dabingem a k tomu připraví občerstvení už od 9. hodiny ranní. Vstupenky stojí 150 Kč/osoba a zakoupíte je zde: bit.ly/PrateleMetropol. PS: Vstup v pyžamu povolen!

Neděle:

Jak jsme již představili v jiném článku (tomto), naše nedělní cesty směřují do Ztracené ulice. Odstartují zde totiž přípravy dalšího ročníku projektu Jsme z jedné planety, který je vždy doprovázen food festivalem. Kvůli nedávným koronavirovým opatřením se musel festival letos zrušit, proto se uskuteční 16. 8 jeho menší verze Najdeme se ve Ztracené! Těšit se můžete na šťavnaté burgery od Būcheck, zmrzlinu od Ještě jednu, kávu od Traffic Coffee nebo třeba stáčené prosseco. Akce startuje v 11:00.

Na parkánu olomouckého Uměleckého centra UP už popáté pro vás Divadlo Tramtarie pořádá letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Tentokrát se můžete těšit na představení Herci na ležáka, vaše břišáky prý budou zkuhrat bolestí od smíchu. A pozor, přijde i kouzelník Karel Pomahač! Vstupenky najdete zde: https://shakespearovskeleto.cz/hlediste/?id=43306​

 

 

reklama