[OL]4you na

Cukroví jako od maminky! Víme, kde vám napečou skvělé vánoční dezerty

Nebyly by to ty pravé Vánoce bez lahodného cukroví! Vůně vanilkového cukru, skvělá chuť mletých ořechů, rozpuštěná čokoláda, rozinky namočené v rumu, krémy rozplývající se v ústech... Kdo by to nemiloval! Ale také všudypřítomná mouka, buďme upřímní - také trochu toho nepořádku, a především spousta a spousta práce. Pokud se vám nechce péct, nemáte na pečení čas, nebo si jednoduše chcete užít předvánoční období jinde než u trouby, nechte si cukroví připravit od těch nejpovolanějších. Máme pro vás tipy, kde pořídit cukroví, které nejen že lahodí oku, ale chutná jako od maminky!

Cukroví jako od maminky! Víme, kde vám napečou skvělé vánoční dezerty

CAFE NEW ONE
Linecké, vosí hnízda, vanilkové nebo pařížské rohlíčky, laskonky, mandlové koláčky, karamelové trubičky, kakaové ořechy nebo čokoládové košíčky. Zní to lákavě, co říkáte? Přesně to má v nabídce oblíbený podnik Cafe New One. "Veškeré produkty samozřejmě vyrábí naše cukrářky Radka s Peťou, prostě poctivá ruční výroba," usmívá se manažer Tomáš Košvanec.

Balíčky o velikosti 0,5 kg, 1 kg nebo vetší lze objednávat na tel. čísle 731 592 200 a budou k vyzvednutí 20. prosince. Za půlkilový balíček zaplatíte 550 korun, za kilový pak rovných 1 000 korun. Informace hledejte na Instagramu

COFFEE LIBRARY
S nabídkou luxusní kazety s vánočními dezerty přichází (jako tradičně) Coffee Library. Těšit se můžete na celkem 41 sladkých kousků, mezi nimiž najdete panna cottu s malinovým přelivem, punčový řez, barletku s malinovým gelem, minitartaletku s lemon curd a zapečeným sněhem, minivěneček, makronku, choux s lískovým oříškem nebo pražskou kouli s arašídy. A můžeme prozradit, že nepřijdete ani o fantastický vaječný likér, na který jsou vždy velké fronty...

Kazeta s dezerty vyjde na 1 590 korun, nejprve je však nutné uhradit tisícikorunovou zálohu. Objednávky provádějte na webu. Kazetu budou vydávat v kavárně pouze 23. prosince. A Barbora Navrátilová z Coffee Library doporučuje s objednávkami neváhat. "Už teď se nám tu objednávky kupí..." prozrazuje s úsměvem.

KATRIN CAKE & COFFEE
Tady si letos pro zákazníky připravili skutečně bohatou nabídku. Buďte si jistí, že toto cukroví chutná jako od maminky! V jednom kilogramu vánočních dezertů najdete vinné cukroví, arašídové košíčky s karamelovým krémem, pomerančové cukroví, karamelové rohlíčky s karamelovým krémem, pravé pařížské rohlíčky s pařížskou šlehačkou, raffaello kuličky, čokoládové sádláky, kokosky s čokoládovým krémem, ořechové vanilkové rohlíčky, linecké rybičky s lineckou marmeládou, išelská kolečka s ořechovým krémem, mocca oválky s kávovým krémem, ořechové tlapky, linecká prasátka s marmeládou, čokoládová kolečka s meruňkovým džemem, čokoládové hříbečky s lineckou marmeládou, linecké zvonečky s marmeládou, marokánky, medovníkové kuličky, linecké hvězdičky a rumové košíčky. Pořídit tu můžete i jednotlivé druhy cukroví včetně rohlíčků, lineckého, pracen, sádláků nebo nepečených kuliček všeho druhu. A v nabídce je i cukroví bez cukru nebo oblíbený vaječný likér.

Za 1 kg vánočního cukroví zaplatíte 890 korun, za jednotlivé druhy cukroví se ceny různí. Cukroví lze vyzvednout 22. prosince od 09:00 do 20:00 v cukrárně. Více najdete na webu.

DORTUJEME
Vánoční cukroví nabízí i cukrářská výrobna Dortujeme. Součástí krabičky je linecké, ořechová kolečka, dárečky s fíkovou marmeládou, pudinkové pomerančové a jahodové tyčinky, kokosky, citronové kytičky, karamelové košíčky, medové kostky, pařížské rohlíčky, vanilkové rohlíčky, vinné cukroví, marokánky, úlky, rumové kuličky, raffaello kuličky, mocca, kokosová roláda. 

Krabička obsahuje 1 kg cukroví (asi 70-80 kousků) a stojí 725 korun. Ke každému kilogramu cukroví je možné přiobjednat 10 kusů pařížských rohlíčků. Více informací najdete na Facebooku.

ZTRACENÁ CUKRÁRNA 
"Vánoční cukroví vyrábíme z tradičních poctivých surovin, nepoužíváme žádné směsi a náhražky," hlásí ze Ztracené cukrárny. Box obsahuje mix cukroví, mezi kterým nechybí pařížské rohlíčky, mocca kolečka, linecké, išelská kolečka, vosí hnízda, laskonky, ovocné košíčky, kokosky, rumové kuličky, vanilkové rohlíčky, sádlová kolečka a ořechové košíčky.   

Za kilogram cukroví zaplatíte 650 korun (záloha předem ve výši 50 %, lze poslat i na účet). Objednat je možné na tel. čísle 607 778 008, nebo osobně ve Ztracené cukrárně, vyzvednout pak od 20. do 23. prosince mezi 8:00 - 15:00. Ztracenou cukrárnu najdete ve Ztracené ulici č. 38.

CELIAFIT
Pokud dáváte přednost zdravému mlsání, pak se obraťte na CeliaFit. "Naše krabičky obsahují toto bezlepkové cukroví: linecká kolečka, pařížské rohlíčky, skořicová kolečka, crinkles, čokoládová polomáčená kolečka, včelí úly, vanilkové rohlíčky, ořechové pusinky a medové perníčky," prozrazuje Aneta Haraštová.

Za jeden kilogram bezlepkového cukroví zaplatíte 830 korun. Objednávky přijímají každý všední den přímo v pekárně na Sokolské 3 oproti záloze 400 korun. Posledním dnem, kdy můžete objednat cukroví, je 15. listopad. Cukroví se bude vydávat od 20. do 23. prosince v pekárně.

SKLIZENO
Sklizeno ve spolupráci se Zdravým stravováním přichystalo méně kalorické cukroví. V kilové krabičce budete mít kešu kuličky s kokosem, špaldové linecké s citronem, čokoládové střapáče, ovocné kuličky s pistáciemi, kokosovou roládu, skořicové proužky, máslové sušenky s čokoládou, bílkové bochánky se sušeným ovocem, bezlepkové vanilkové rohlíčky, mrkvánky, ořechové pracny, "Studentskou" v čokoládě (bílé i tmavé), Masarykovo cukroví, plněné košíčky s kešu a medové perníčky.

Za jeden kilogram cukroví zaplatíte 750 korun. Objednávat můžete buď na prodejně, nebo na webu, a to do 4. prosince. Cukroví pak bude možné vyzvednout přímo v prodejně mezi 18. a 21. prosincem.

CONTOURS
Rovněž v Countours myslí zdravěji. A i tady spojili své síly se Zdravým stravováním a letos se můžete těšit na patnáct druhů cukroví. Proč nevyzkoušet to ze špaldové či rýžové mouky, že? Oříšky, semínky, sušeným ovocem a kvalitní belgickou čokoládou se tu rozhodně nešetří! Těšte se na kešu kuličky, čokoládové střapáče ze špaldové mouky, ovocné kuličky s pistáciemi, špaldové linecké s citronem, kokosovou roládu, skořicové proužky, máslové sušenky s čokoládou, bílkové bochánky se sušeným ovocem, vanilkové rohlíčky z rýžové mouky, mrkvánky, ořechové pracny, "Studentskou" v čokoládě, Masarykovo cukroví, plněné košíčky a medové perníčky. "Od klientek máme na cukroví vždy výbornou zpětnou vazbu," prozrazuje Zuzana Fremlová.

Za jeden kilogram cukroví zaplatíte 690 korun. Cukroví lze objednávat do 26. listopadu u trenérek, k vyzvednutí pak bude v Contours mezi 19. a 23. prosincem.

SLADKÝ MÉĎA
Letošní vánoční cukroví v oblíbené cukrárně Sladký Méďa obsahuje deset druhů po pěti až šesti kusech od každého druhu. Můžete se těšit na pařížské rohlíčky, vanilkové rohlíčky, makronky, opilého izidora, raffaello kuličky, linecké s ořechovou krustou, čokokošíčky se slaným karamelem, vosátkovou roládu, rumové rohlíčky a čokoládové lanýže s pistáciemi.

Za kolekci cukroví zaplatíte 650 korun. Více informací naleznete na Facebooku.

Samozřejme v Olomouci a okolí existuje spousta možností, jak mít vypečené Vánoce bez práce. Stačí jen zapátrat a zjistíte, kolik šikovných pekařek a pekařů nabízí cukroví podle osvědčených receptur. Připraveni budou také v oblíbeném podniku NM DESSERTS. A v LONG STORY SHORT EATERY & BAKERY budou mít nachystaná těsta pro všechny, kteří si chtějí ulehčit práci, ale vidina vlastního cukroví je přesto láká. Navíc si můžete být jistí, že tato těsta budou opravdu prvotřídní... 

Ať už pečete sami, nebo se necháte inspirovat našimi tipy a rozhodnete se usnadnit si předvánoční přípravy, přejeme vám, ať si cukroví vychutnáte do posledního drobečku. Přece jen - je to jednou za rok! Na diety bude čas od ledna... :)

reklama