[OL]4you na

Dárky s českým rukopisem

Tipy na dárky pro celou rodinu dostáváte od naší kolegyně Hanky pravidelně a věříme, že spoustě z vás usnadnily každoroční tápání, čím potěšit blízké. Máme tu další tipy, tentokrát na dárky z rukou a dílen českých designérů.

Dárky s českým rukopisem
Raduacrystal (Zdroj Raduacrystal)

Chcete-li udělat radost dárkem, který je praktický a jednoduše nádherný, mrkněte se na e-shop české designérky Raduacrystal.

Radu se zabývá ruční výrobou produktů z českého bezolovnatého křišťálu již 15 let a lásku k tomuto řemeslu zdědila po mamince. Na jejím e-shopu najdete kolekce různých stylů zahrnující sklenice, vázy, mísy, karafy i dortový talíř. A co si budeme povídat, on přece jen dort na křišťálovém dortovém talíři vypadá honosněji, než jen tak na nějakém podnosu. V její nabídce najdete také svíčky. A tyhle křišťálové s vůněmi jako je jasmín, bergamot, magnolie a další, udělají radost každému, takže pokud vám chybí dárek na doplnění ostatních, máte z čeho vybírat. Česká designérka se navíc spojila se spolkem PES nejvěrnější přítel a koupí každé svíčky z této speciální limitované edice, věnuje 49 Kč spolku, který pomáhá týraným, opuštěným a nemocným pejskům. Můžete tak udělat radost hned dvakrát !

Pánové, ještě váháte, co pořídit pod stromeček své drahé polovičce? A znáte Antipearle?

Nejde o ty malé mentolové v kulaté zelené krabičce, ale o naprosto dokonalé šperky s neobvyklým zakomponováním pravých perel, za jejichž autorskou tvorbou stojí designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová. Svou vášeň pro estetiku, módu a potápění propojuje v návrzích unikátních šperků z precizně vybíraných ušlechtilých kovů, korunovaných brilianty nebo pravými perlami. Neotřelý styl ANTIPEARLE mísí tradici, luxus, provokaci a punk. Každá kolekce vzdává hold přírodním formám a cyklům, podmořskému světu a především nejvyššímu designérskému umění. Na e-shopu můžete vybírat z drahých kovů včetně zlata a různých kolekcí, ze kterých jistě najdete ten pravý šperk, který se bude hodit ke stylu vaší partnerky. 

Bojíte se, že by dárky nestihly dorazit do Vánoc? Pak se vydejte do Ztracené ulice v Olomouci a vyberte něco pěkného v ateliéru a designshopu s neobvyklým názvem - mimokolektiv

mimokolektiv prezentuje český originální bytový design, doplňky a autorské věci. Aktuálně tam najdete POP-UP autorských šperků. Jde o šperky "zlatých 14 autorů", které nikde jinde v Olomouci nenajdete a můžete vybírat originály například od Elišky Lhotské, Adély Fejtkové, Lucie Zemanové, Jakuba Líbala, z ateliéru Tyformy a dalších českých designérů. Design shop prezentuje i český originální bytový design a v mimokolektiv tak můžete pořídit vázu v podobě cibulákové holiny od Maxima Velčovského i spousty bombastických kousků třeba od Kutulu, Novague design a mnoha dalších autorů i studií. Pokud se alespoň trošku zajímáte o design, do mimokolektiv rozhodně musíte zajít! Tak trošku tuším, že s prázdnou neodejdete. 

 

 

reklama