[OL]4you na

Den lidí bez domova: přijďte si dát polévku a podpořit dobrou věc!

10. říjen již tradičně patří lidem bez domova a všem, kteří si zaslouží naši pomoc. Dobré místo pro život pořádá spolu s partnery Den lidí bez domova. Na této akci si za 100 korun koupíte polévku, která bude servírována v misce vyrobené zrakově postiženými zaměstnanci Ergones, a ještě pomůžete Charitě Olomouc. Redakce [OL]4you bude u toho!

Den lidí bez domova: přijďte si dát polévku a podpořit dobrou věc!

Jak akce funguje?
Známé osobnosti, sportovci i redaktoři olomouckých médií každoročně 10. října na Horním náměstí prodávají polévky ve speciálních keramických miskách, které vyrobili lidé se zrakovým postižením z TyfloCentra Olomouc – sociální firmy Ergones. Zrakově postižené a jejich činnost pravidelně podporují koupí misek různé olomoucké firmy. Polévku zdarma pak dodávají místní restaurace. Výtěžek z celého dne putuje na podporu Charity Olomouc, tentokrát na výstavbu výtahu v Domově sv. Anežky na Svatém Kopečku, který pomáhá osobám bez přístřeší, jejichž zdravotní stav vyžaduje péči jiné osoby. Takže pomoc se tu násobí. :) 

Každoročně je tato akce velmi navštěvovaná, stává se, že porce polévek jsou vykoupeny během necelých dvou hodin. 

Na jaké polévky se letos můžeme těšit?
"Tentokrát je připraveno 520 misek," uvádí s úsměvem Tomáš Helísek z TyfloCentra Olomouc. "Polévky bude vařit Dětský domov Olomouc, Farmak Gastro, Aquapark Olomouc, Bistro Paulus, Ristorante Pollo a Zlatý Muflon ze Šternberka, " prozradila za organizátory akce Alena Hložková. Misky letos nechali vyrobit z NB OILTEC, zapojil se i již zmíněný nový olomoucký projekt Paulus Bistro, WTC Písečná, Oto Košta - Alianz a mezi podporovateli nechybí ani NAVARAFOTO. 

A jaké polévky se letos budou prodávat? Zajít si můžete na kulajdu, čočkovou, gulášovou nebo frankfurtskou polévku, zelňačku, nebo česnečku.

Potravinová banka
A pozor - jako obvykle bude možné podpořit Potravinovou banku. Každý, kdo chce, může donést luštěniny.

Kupte si polévku od [OL]4you!
Den lidí bez domova odstartuje na Horním náměstí před vchodem do budovy radnice v 11:00 a polévky budou k mání do té doby, než se všechny porce vykoupí. Cena jedné polévky je 100 korun (včetně keramické misky a chleba). Podpořit tuto jedinečnou akci se rozhodla i naše redakce! Budeme prodávat polévky, a to hned v 11 hodin.

Přijďte udělat dobrou věci i vy! Těšíme se na vás.

reklama