[OL]4you na

Den lidí bez domova se vydařil! Na dobrou věc jste přispěli téměř padesát tisíc korun

Další ročník charitativní akce Den lidí bez domova je za námi. I letos přilákal stovky lidí, přestože 10. říjen, kdy se tradičně koná, připadl na neděli. Počasí vyšlo na jedničku, fronty nebraly konce a na Horním náměstí panovala skvělá atmosféra. Zájem o polévky byl veliký, a tak Charitě Olomouc tentokrát poputuje bezmála 50 tisíc korun, a to konkrétně na výstavbu výtahu v Domově sv. Anežky na Svatém Kopečku. Redakce [OL]4you je hrdá, že byla u toho!

Den lidí bez domova se vydařil! Na dobrou věc jste přispěli téměř padesát tisíc korun

Keramické misky, v nichž se polévky za symbolických 100 korun prodávaly, vyrábí celý rok zaměstnanci se zrakovým postižením Ergones TyfloCentra Olomouc, o.p.s. Misky letos nechali vyrobit (a zrakově postiženým tak dali práci) z NB OILTEC, zapojilo se i Paulus Bistro, WTC Písečná, Oto Košta - Alianz a mezi podporovateli nechybí ani NAVARAFOTO. Tentokrát bylo připraveno rekordních 520 barevných misek. Polévky navařil Dětský domov Olomouc, Farmak Gastro, Aquapark Olomouc, Ristorante PolloZlatý Muflon a Bistro Paulus. Na výběr byla gulášová a čočková polévka, boršč, zelňačka a kulajda. Polévku mohli lidé kupovat z rukou restauratérů, známých osobností, novinářů, mezi nimiž nechyběly redaktorky [OL]4you, neziskové organizace Czechitas a dalších od 11:00 do 13:00. Na akci se také podíleli hasiči a Dětský domov Olomouc. Na náměstí bylo možné nosit luštěniny, které rovněž poputují olomoucké Charitě.

I přes to, že se akce uskutečnila tentokrát v neděli, na dobrou věc přišly přispět stovky lidí. "Chodíme pokaždé a misky už pomalu nemáme kam dávat. A jíme z nich i doma, jsou krásné. Přijít podpořit charitu už zkrátka máme ve zvyku," smále se paní Naďa, která dorazila i s vnučkou na boršč a pár porcí polévky si odnesla i s sebou. Lidé přispívali 100 korun, někteří si platili polévky navíc, mnozí věnovali charitě výrazně vyšší částky. Na náměstí panovala dobrá atmosféra, k poslechu hrála kapela z olomouckého dětského domova a akci moderoval Marek Berger z Rádia Haná. Podařilo se vybrat takřka 50 tisíc korun

"Vybraná částka nás opravdu moc těší, je to bomba. O polévky byl velký zájem, pár porcí jsme odvezli i přímo na Charitu. Moc děkujeme všem, kteří tuto akci podpořili, máme z toho radost," neskrývala nadšení Alena Hložková z Dobrého místa pro život.

Tak na viděnou 10. 10. 2022!

reklama