Festival KUK v Olomouci

Vezměte své děti a běžte si pohrát. Nebudete litovat.

Hana Došlová

Dětský festival KUK konečně dorazí i do Olomouce se svou chytrou zábavou pro nejmenší. Máte-li děti ve věku od 10 měsíců do 3 let, neváhejte a vyražte o víkendu 7. až 9. února do Střední školy polytechnické. Čekají vás nejlepší divadelní představení pro batolata od Studia Damúza – Ptáček a lev, Hudební pohádka a Batosnění. Vyzkoušíte si pohybové workshopy a zadovádíte si v unikátní KUK herně. Nejmenší průzkumníci se můžou těšit na bludiště se spoustou srandovních skrýší a vymožeností, hravé tabule, originální haptický koberec, odpočívárnu, měkoučkou nafukovací prolézačku, útulné skrýše i další hravé objekty. Inspirativní doprovodné aktivity podporují společné trávení volného času rodičů s dětmi.

„KUK nabízí rodinám s malými dětmi smysluplný program s vysokou uměleckou úrovní, nekomerční alternativu kvalitní dětské zábavy i inspirativní divadelní přehlídku. Představení pro batolata nejsou klasickými pohádkami, ale spíše setkáním, kde se ti nejmenší skrze hudbu, různé materiály a další vjemy poprvé setkávají s divadlem. Tak jak je to pro ně nejpřirozenější – bez sedaček, s možností pohybu, a hlavně společně s rodiči,“ sděluje výkonná producentka všech akcí Zuzana Cajtlerová.

„Přínos festivalu tkví především v tom, že rozvíjí dětskou představivost, seznamuje nejmladší diváky s hudbou i divadlem a buduje v nich vztah k umění přirozeným způsobem. I název KUK vychází z touhy dětí objevovat a poznávat. Zároveň se snažíme propojovat rodiče s malými dětmi v daných lokalitách a zamezit tak jejich částečné sociální izolaci během rodičovské dovolené,“ vysvětluje ředitelka projektu Daniela Fialová.

Bližší informace o projektu i jednotlivých akcích naleznete na webu nebo na Facebooku.

Kompletní program

Pátek 7.2.
10:00 - 18:00 Obří HERNA
11:00 Hudební pohádka / DIVADLO
16:00 Hudební pohádka / DIVADLO
 
Sobota 8.2.
10:00 - 18:00 Obří HERNA
11:00 Studio Damúza: Ptáček a lev / DIVADLO
16:00 Studio Damúza: Ptáček a lev / DIVADLO
 
Neděle 9.2.
10:00 - 15:00 Obří HERNA
11:00 Studio Damúza: Batosnění / DIVADLO
15:00 Studio Damúza: Batosnění / DIVADLO

 

#akce pro děti

reklama

PEARL DESIGN
Další články