Festival vojenských hudebních souborů s Dashou a Ondřejem Rumlem

Město Olomouc opět rozezní hudba vojenských kapel a souborů. Festival vojenských hudeb proběhne od 27. do 28. srpna na Horním náměstí. Vstup je zdarma. Přijďte i vy!

Hana Došlová

Festival vojenských kapel láká na zajímavý program, a to i přesto, že se letos z důvodu neustále měnícího se opatření v jednotlivých zemích Evropy neobjeví žádné armádní hudební uskupení ze zahraničí. Dvoudenní program, který připravilo Posádkové velitelství Praha spolu s posádkou Olomouc, vás zve nejen na muzikantské umění, ale i na řadu atraktivních armádních prezentací. Chybět nebude představení techniky Pozemních sil AČR a Vojenské policie nebo ukázky vojenských kynologů.

Slavnostní zahájení je připraveno na pátek 27. srpna v 17:30, kdy se za účasti prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jaromíra Zůny rozezní korunovační fanfára. Poté vystoupí Vojenský umělecký soubor Ondráš a oblíbená exhibice Čestné stráže AČR. Dále na programu je vystoupení žesťového kvintetu Ústřední hudby AČR. A jako hřeb pátečního večera bude v 19:30 koncert Vojenské hudby Olomouc spolu se zpěvákem Ondřejem Rumlem. „Program letošního ročníku festivalu je vskutku pestrý. Budete se moci zaposlouchat do tónů lidových písní, popových, muzikálových či jazzových melodií. Můžete se rovněž těšit na vystoupení výjimečných pěveckých sólistů, také instrumentálních sólistů vojenských orchestrů, kteří hrají na tradiční i méně známé hudební nástroje. Doprovodný program představí především zajímavou vojenskou techniku, ale svou pestrostí jistě osloví všechny věkové kategorie příznivců této akce,“ doplňuje velitel Posádkového velitelství Praha plukovník Radek Šíba.

I v sobotu se můžete zaposlouchat do hudebních melodií. Během závěrečného koncertu festivalu v 19:30 zahraje Ústřední hudba AČR se sólistkou Dashou a operní pěvkyní Lucií Silkenovou.

#olomouc

reklama

smartregion
Další články