[OL]4you na

Jak se nejlépe starat o své zuby, aby dlouho vydržely zdravé a silné?

Po zdravých a krásných zubech sní snad každý z nás. Abyste dosáhli krásného a bílého úsměvu, je třeba vynaložit pravidelné a velké úsilí. V tomto článku vám prozradíme, jak na to.

Jak se nejlépe starat o své zuby, aby dlouho vydržely zdravé a silné?

Zdravě vypadající chrup bez zubních kazů a s přirozenou barvou skloviny je dnes skvělou ukázkou správné péče. Ale jak toho dosáhnout, když cukr a kyseliny, které najdete skoro v každé potravině, dávají zubům pořádně zabrat? Je třeba věnovat čištění zubů dostatek času i veškerou péči.

Doma je to jen na vás

Nespoléhejkte se na zubaře nebo dentální hygienistky. Ti vám sice pomohou vyřešit akutní problém během prevence, ale další péče je jen na vás. Pravidelná prevence je mimořádně důležitá hlavně z důvodu, že sklovina se stejně jako mozkové buňky neobnovuje. Dojde-li k výskytu zubního kazu, je nutné kaz odstranit a chybějící hmotu nahradit výplní. Zuby nám slouží hlavně na mechanické zpracování stravy, proto je důležité si je chránit a usilovat o to, aby zůstaly zdravé co nejdéle. Základním pilíře. Ačkoli se vám může  zdát, že dvě minuty utíkají moc pomalu, má to na čištění velký vliv. Hlavičkou zubního kartáčku pohybujte z půlky na zubu a z půlky na dásni. Na kartáček příliš netlačte, abyste si nepoškodili dásně. I když vám některé zubní pasty slibují zázraky na počkání, raději tomu nevěřte. Ve skutečnosti je složení většiny past podobné. Obsahují fluoridy, jemné abrazivní částice, zahušťovadla, pěnivé složky a příchutě. Více tedy dbejte na správnou techniku čištění.

Povlak na zubech se tvoří dokonce i v případě, že právě nic nejíme ani nepijeme. Právě ten má na svěfomí vznik zubního kazu. Nelze se ho zbavit jinak, než ho mechanicky odstranit štětinami zubního kartáčku. Na těžko přístupná místa v mezerách mezi zuby budete muset použít mezizubní kartáčky. K dostání jsou v různých velikostech, dentální hygienistka nebo zubař vám poradí se správným výběrem. Zezačátku vám dásně mohou při jejich použití krvácet, ale během několika čištěních se tento nepříjemný stav určitě zlepší. Nejdříve začínejte čistit mezizubním kartáčkem a až poté použijte klasický zubní kartáček.

Použití ústní vody je sporné. Někteří odborníci ji doporučují, druzí zas nikoliv. Pokud na ústní vodu nedáte dopustit, použijte ji až půlhodinu po čištění zubů.

Skoncujte s cukrem

Konzumace cukru nezpůsobuje jen problémy s váhou, ale má špatný vliv i na krevní obraz, kardiovaskulární onemocnění a právě i na zvýšenou tvorbu zubních kazů. Je obsažen ve většině potravin, které denně konzumujeme. Abyste udělali něco pro své zdraví i chrup,  vyhněte se obloukem dietním kolám, ovocným džusům, energetickým nápojům, šumivým vitamínovým doplňkům. Stejně zubům ubližuje kouření, které oslabuje cévní zásobení dásní a je jednou z nejčastějších příčin ztráty zubu. Jste-li kuřák, doporučujeme navštívit dentální hygienistku každé dva až tři měsíce.

1. Bylinná zubní pasta Herbadent s obsahem fluoridů 450 ppm je speciálně určena pro čištění mléčných zubů a dětských dásní. Neobsahuje žádná chemická pěnidla, je bezlepková a zcela bez cukru, přesto si ji děti oblíbí. Nejen pro její příjemně nasládlou chuť a vůni, ale také pro vyobrazený motiv hodné Zoubkové víly, která dětem pomáhá s péčí o zoubky. Speciální zubní kartáčky Herbadent KIDS  jsou speciálně tvarované, v obou roz­měrech mají zmenšenou hlava kartáčku, osazenou ultrajemnými vlákny, které umožňují opti­mální vyčištění každé části zubu.

2. Zubní kartáček miDent s 18 640 extra jemnými mikrovlákny šetrně velmi účinně odstraňuje zubní plak. Díky hustému osazení vlákny se kartáček dostane i na těžko dostupná místa v ústní dutině. Je ideální na citlivé dásně a je k dopstání ve formě DAY/NIGHT, kdy je každý z kartáčků unikátní svým designem a střižením mikrovláken. www.mident.cz

3. Elektrický zubní kartáček Depan disponuje patentovanou sonickou technologií, která v kombinaci se speciální hlavicí zajistí čistší a zdravější zuby. Hlavice vykoná 37 000 kmitů za minutu a šetrně, ale efektivně, odstraňuje zubní plak. Jemná vlákna snadno proniknou i do mezizubních prostor a jiných hůře dostupných míst dutiny ústní. V porovnání s manuálním čištěním je kartáček Depan osmkrát účinnější, zůstává ale šetrný k zubní sklovině i dásním a hodí se tak i pro chrup s rovnátky, korunkami apod.

4. Přírodní zubní pasta s minerály Georganics obsahuje mátový esenciální olej, který účinně působí proti nežádoucím bakteriím v ústech. Aktivní uhlí efektivně bojuje proti nepříjemnému zabarvení zubů a detoxikuje ústní dutinu. Pasta má jemnou abrazivní strukturu. Georganics je britská značka přírodní dentální zubní hygieny. Pro své produkty vybírají pečlivě pouze přírodní suroviny, které jsou čisté bez chemických látek. Suroviny pochází od lokálních dodavatelů a jsou vyrobeny v Anglii. milujubio.cz

reklama